ایران کسب و کارمردم و اجتماع

راهنمای اسباب کشی جهت بسته بندی مبل و وسایل چوبی در اسباب کشی

آموزش بسته بندی مبلمان برای اسباب کشی

جابه جایی مبلمان هنگام اسباب کشی همواره افراد را دچار نگرانی می کند. با توجه به هزینه های بالا برای تهیه مبلمان منزل جبران خسارت آن ها بسیار سخت و دشوار است. به همین دلیل هنگام بسته بندی مبلمان زمان اسباب کشی باید نکات مهمی را در نظر گرفت. انتخاب یک باربری مناسب به شما کمک میکند تا آسیبی به مبل و وسایل چوبی شما نرسد. البته این نگرانی تا حدی به جا و منطقی است، زیرا بخش زیادی از مبلمان را پارچه مبل یا چرم و الیاف رویه آن تشکیل می دهد که آسیب پذیری زیادی مخصوصا در برابر اجسام نوک تیز و بُرنده دارد.

همچنین بخش مهم دیگری از مبلمان را معمولا چوب تشکیل می دهد که چوب نیز در برابر سایش و ضربه ضعیف بوده وآسیب می بیند. ممکن است مبلمان از دسته وسایل ضروری یک خانه نباشد و بدون آن ها هم بتوان زندگی کرد و خانه شیک باشد اما امروزه با انواع مختلف و رنگ ها و تنوع زیادش به یکی از وسایل ضروری منزل مبدل شده است. مبلمان به دلیل سایز های مختلف و جنس و مدل آن و همچنین قیمت بالای بعضی از آن ها می بایست به صورت تخصصی و با دقت بالا بسته بندی شود.

برای اسباب کشی از کجا شروع کنیم | بسته بندی مبل با نایلون حبابدار

بسته بندی مبلمان با پتو یا پارچه ضخیم

در بخش اول از بسته بندی شما می توانید از پتوهای سبک یا پارچه های محکم اما ضخیم مبلمان خود را بپوشانید. توصیه ما به شما استفاده از پتوهای قدیمی است تا موجب ضرر مالی تازه ای برای شما نشود.برای پوشش به وسیله پتو ابتدا از یک قیمت مبل شروع کنید و تمام یک قسمت را بپوشانید. اطمینان داشته باشید که بالا و پایین مبل را به خوبی پوشانده اید. وانمود کنید که می خواهید یک هدیه را برای کشی بسته بندی کنید تا هیچ کجای آن پیدا نباشد.

بسته بندی مبل با سلفون ضخیم یا رول های پلاستیکی محکم

یکی دیگر از راهکارهای پوشاندن و نگهداری مبلمان هنگام اسباب کشی استفاده از سلفون های ضخیم یا رول ها پلاستیک است. شما به وسیله سلفون های ضخیم می توانید بسته بندی مبل را علاوه بر تمیز انجام دادن با سرعت بالاتری نیز به پایان برسانید. سلفون را به صورت کاملا پوشانده شده دور تا دور مبل های خود بپوشانید و دقت کنید برای پایه های مبل باید سلفون بیشتر استفاده کنید. یکی دیگر از مزایای این نوع بسته بندی جلوگیری از نشستن گرد و خاک در مسافت های طولانی است.

کمک گرفتن از تکه های کارتن برای بسته بندی مبل

برخی از مبل مان ها دارای گوشه های حساس هستند شما برای محافظت از این قسمت ها باید از تکه کارتن ها استفاده کنید. بعد از هر نوع از بسته بندی توسط ابزار مختلف شما باید از نقاط حساس مبلمان نیز حفاظت کنید. برای این کار بهتر از به میزان لازم برای پوشش گوشه های کمد، مبل یا ویترین های حساس کارتن های تکه تکه شده تهیه کنید و توسط یک نوار یا طناب محکم آن قسمت را بپوشانید.

پوشش مبلمان با ضربه گیر حبابی یا بابل رپ

بابل رپ وسیله ایست که از تلفیق نایلون و حباب های هوا تشکیل شده است. وجود حباب های هوا باعث جلوگیری از ضربه دیدن شی داخل کیسه بابل رپ میشود.از بابل رپ برای بسته بندی اقلام درشت و سنگین مانند یخچال، لباسشویی، گاز، ماشین ظرف شویی، مبل و … استفاده میشود. دو نوع نایلون حباب دار وجود دارد، نخودی و گردویی؛ تفاوت این دو نوع در بزرگی حباب های هوای و ضخامت آن ها است. نوع گردویی مقاومت بیشتری در مقابل ضربه دارد و توصیه می شود در مسافت های طولانی از این مدل استفاده شود

نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی

بسته بندی مبل و محافظت از آن قطعاً مرحله‌ای مهم از است که نباید از آن به‌راحتی گذشت. هرگز نباید مبل‌ها را بدون بسته بندی در خاور بچینید چون قطعا در شلوغی‌های روز اسباب کشی پر از خراش‌های کوچک و بزرگ خواهد شد. بسته بندی مبل این اطمینان را می‌دهد که مبلمان در طول حمل و نقل به مکان جدید سالم خواهند ماند. قبل از جابجایی و بسته بندی مبل برای اسباب کشی باید چند نکته را در نظر بگیرید. از اندازه‌گیری مبلمان تا جمع‌آوری وسایل و تعیین اینکه آیا مبل شما ارزش جابجایی به منزل نو را دارد یا خیر. برای بسته بندی مبلمان در اسباب کشی به وسایلی نیاز دارید که در ادامه آن‌ها را لیست می کنیم:

  • چسب پهن
  • روکش محافظت
  • کارتن محکم
  • استرچ رپ
  • بابل رپ یا پلاستیک حبابدار
  • پتوی ضخیم
  • سلفون مخصوص بسته بندی مبلمان

ابعاد مبلمان را اندازه‌گیری کنید

به محض این که تصمیم گرفتید چه وسایلی باید جابجا شوند و ارزش انتقال به منزل نو را دارند، ابعاد مبلمان را اندازه بگیرید. آیا فقط می‌خواهید چنتا از مبل و صندلی ‌ها را جابجا کنید یا همه آنها وارد خانه جدید خواهند شد؟ اندازه مبلمان بر هزینه جابجایی تأثیر دارد. بیشتر وقت‌ها یک کاناپه یکی از بزرگ‌ترین وسایلی است که در یک کامیون در حال حرکت قرار می‌گیرد.

طول، عرض و عمق مبل خود را اندازه بگیرید. این ابعاد به شما کمک می‌کند تا بهترین راه را برای جابجایی کاناپه پیدا کنید. این اندازه‌گیری به خصوص برای وسایل بزرگ مانند میز ناهارخوری بسیار مهم است. این مرحله به شما کمک می‌کند بفهمید که آیا می‌توانید اثاثیه و وسایل خود را از درها و گوشه‌های خانه عبور دهید، بدون این که ضربه و آسیبی به آن‌ها وارد شود.

مسیر جابجایی را مشخص کنید

مبلمان اغلب باید به پهلو چرخانده شوند یا از درب بزرگ‌تر به بیرون از خانه منتقل شوند. مسیر حرکت خود را مشخص کنید، بهتر است درها، پنجره‌ها یا هر مانع دیگری بر سر راه خود را ارزیابی کنید تا در برنامه‌ریزی بعدی‌تان برای بسته بندی آن‌ها را لحاظ نمایید.

قبل از بسته بندی مبل آن را تمیز کنید

قبل از جابجایی، بررسی کنید که آیا همه بخش‌های مبلمان شما سالم هستند یا نه. در نحوه بسته بندی مبلمان به اثاثیه یا وسایلی که از قبل آسیب دیده‌اند توجه بیشتری کنید. در طول مدت بررسی، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا ارزش دارد برای انتقال مبلمان به مکان جدید هزینه کنید یا خیر. اگر به این نتیجه رسیدید که آسیب‌دیدگی مبلمان و اثاثیه قابل تعمیر نیست، وقت خود را برای بسته بندی آن‌ها تلف نکنید! بعد از بررسی مبلمان، قبل از بسته بندی مبلمان در اسباب کشی، حتماً باید آنها را تمیز کنید. باید تمام قطعات مبلمان شما بدون گرد و غبار، خاک و ذرات درشت باشد. چون ممکن است بواسطه این ذرات، سطح ظریف برخی از مواد حساس مبلمان آسیب ببینند.

می‌توانید بعضی از اجزاء مبلمان را از هم جدا کنید

یکی از مهم‌ترین نکات در نحوه بسته‌ بندی مبل برای اسباب‌ کشی این است که ابتدا اجزاء مبلمان را از هم جدا کنید تا حمل و نقل آن در زمان اسباب‌ کشی آسان‌تر شود. جداسازی اجزاء مبلمان برای بسته ‌بندی جداگانه آن‌ها در جعبه‌های قابل حمل همیشه ایده خوبی است. با انجام این کار امکان حمل مبلمان بسیار راحت‌تر شده و آسیب‌های وارده به قطعات متحرک در حین حمل و نقل به حداقل می‌رسد. یکی دیگر از دلایل جداسازی اجزاء مبلمان این است که فضای کمتری در کامیون حمل باربری اشغال می‌شود. دقت کنید که حین بسته ‌بندی مبل تمام اجزاء کوچک مانند پیچ ​​و مهره‌ها را در یک کیسه درب بسته نگه دارید تا در حین جابجایی گم نشوند. ابتدا از پایه‌ها، تشک‌ها، کوسن‌ها و قسمت‌های قابل جداسازی شروع کنید.

با بسته بندی مبل ایمنی آن را در اسباب ‌کشی بیشتر کنید

برای وسایلی مانند کمد، کشو یا هر وسیله‌ای که ممکن است در حین جابجایی باز شود، باید از استرچ رپ سلفونی و چسب پهن استفاده کنید. برای اطمینان از باز نشدن کشوها در زمان اسباب‌کشی حتما باید آن‌ها را با نوار چسب محکم کنید. در مواردی که مبلمان دارای قطعه شکننده مانند صفحه میز شیشه‌ای، قفسه‌ها و غیره است، باید آنها را با روکش‌های حباب‌دار و چسب پهن محکم بسته‌بندی کنید. چنانچه این وسایل را در دسترس نداشتید می‌توانید از یک پتوی ضخیم برای پوشش روی شیشه استفاده کرده و به این طریق از آسیب رسیدن به آن محافظت کنید.

اگر مبلمان استیل دارید به این نکات توجه بیشتری کنید. بسته‌ بندی مبل استیل از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا مبلمان استیل جزء حساس‌ترین و گران قیمت‌ترین نوع مبلمان محسوب می‌شوند. در ابتدای بسته‌بندی باید از تاج و دسته ها و پایه‌های مبل شروع کنید. می‌توانید برای ایمنی بیشتر از پلاستیک حباب‌دار استفاده کنید.

نحوه بسته بندی مبل استیل برای اسباب کشی

مبلمان استیل به دلیل قیمت بالا و حساسیت بخش‌های چوبی منبت کازی شده باید با دقت بیشتری حمل شود. بهتر است دسته‌های مبل و تاج آن را با بابل رپ (نایلون حباب‌دار) و چسب پهن بپیچید.یک ایده عالی برای جلوگیری از مبلمان استیل هنگام حمل اثاث این است که  آن را سلفون پیچی کنید.

مبلمان خود را با روکش محافظ بپوشانید

یکی از دلایل پوشاندن سطوح این است که وسایل به دور از گرد و غبار، منتقل و محافظت می‌شوند. می‌توانید روی مبلمان و وسایل شخصی خود چند روکش محافظ بچسبانید تا در حین جابجایی، بسته ‌بندی آن‌ها باز نشود. بسته به نوع پارچه مبلمان، می‌توانید با کمک پتوهای ضخیم و یا استرچ رپ از مبل خود در برابر هرگونه آسیب محافظت کنید. بسته بندی مبلمان با پتو یا پارچه ضخیم از است.

پایه‌ها و دسته‌های مبل را می‌توانید جدا کنید. با  انجام این کار هنگام عبور از درهای ورودی آسیبی به ساختمان و مبل وارد نمی‌شود. هر پیچ، پایه و سایر قسمت‌های مبلمان را داخل یک جعبه گذاشته و روی آن را علامت‌گذاری کنید.. تمام قسمت‌ها را با نوارهای مخصوص، محکم کنید. بهتر است از پتوها روی مواد ظریف‌تری مانند چرم استفاده کنید، زیرا روکش استرچ ممکن است به پوشش چرمی آسیب برساند.

اثاثیه را درست در ماشین باربری بچینید

این مورد دقیقأ همان کاری است که اکثر مردم آن را اشتباه انجام می‌دهند. قرار نیست صرفاً جعبه‌ها را روی هم قرار دهید. شما باید یک برنامه استراتژیک برای جا دادن مبلمان داشته باشید تا وسایل شما در طول حمل و نقل دست نخورده و سالم باقی بماند. یادتان باشدهمیشه جعبه‌های سنگین را روی کف کامیون بگذارید و جعبه‌های سبک‌تر را در بالای آن قرار دهید.

برای از افراد متخصص و روش‌های درست استفاده کنید. روش‌های مثل هم می‌تواند مفید باشد. دیواری از جعبه‌ها را در قسمت پشتی کامیون ایجاد کنید تا از جابجا نشدن اثاثیه مطمئن شوید. وسایل روکش شده نیاز به مراقبت بیشتری دارند. از یک طناب برای محکم کردن قطعات روی قلاب‌های کامیون استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از یک لایه پتو برای بسته ‌بندی همیشه ایده خوبی برای تضمین امنیت اثاث منزلتان است.

فراموش نکنید که زمان تخلیه کامیون نیز باید مراقب باشید. از باز بودن مسیر هر اتاق برای جابجایی‌ها مطمئن شوید. محل قرارگیری هر وسیله را در اتاق مورد نظر از قبل مشخص کنید. هرچه زمان کمتری برای یافتن مکان مناسب برای قرار دادن اثاثیه سنگین خود صرف کنید، احتمال آسیب دیدن آن‌ها نیز کمتر خواهد شد.

جابجایی اثاثیه نیازمند صرف زمان کافی برای آماده‌سازی آن‌ها است. هر چه برای بسته‌ بندی مبلمان در اسباب ‌کشی تلاش بیشتری کنید، احتمال آسیب دیدن آنها در جابجایی‌ها کاهش می‌یابد. در حالت ایده‌آل، شما باید مبلمان خود را قبل از روز جابجایی (تقریباً یک هفته) آماده و بسته ‌بندی کنید. حتما این نکات را دنبال کنید تا مبلمان شما با شرایط عالی به خانه جدیدتان منتقل شوند. در این زمینه باربری تهران به شهرستان کار شما را آسان می کند.

دکمه بازگشت به بالا