ایران کسب و کارمردم و اجتماع

دلایل لزوم اجرای کف سابی

فایده کف سابی چیست؟

با کفسابی دیگر نگران مات بی روح بودن نمای داخل ساختمان نخواهید بود. کف سابی موجب جلای سنگ ها  می شود و این کار به هیچ عنوان  با دست و مواد شوینده قابل انجام نیست. ما سال هاست با دستگاه مخصوص  و نیروی متخصص با انواع سنگ و سنگ سابی سر و کار داریم. و با اطمینان می گویم که این کار به دلیل های مثل جلای سنگ و ماندگاری بالای سنگ کاملا مفید به صرفه است.

توجه داشته باشید که وقتی روی  سنگ مورد نظر شما  با دستگاه مخصوص ما و کف سابی ما کار سنگ سابی را انجام می شود، نه تنها باعث جلای سنگ شما می شود. بلکه  درخشندگی  فوق العاده ای هم به همراه دارد و هم  باعث طولانی شدن عمر سنگ شما می شود. و هم چنین زمان زیادی سنگ  تمیز باقی می ماند . به طور ساده تر سنگی که کفسابی شده است. نسبت به سنگی که کف سابی نشده  کثیفی و آلودگی کمتری را جذب میکند.

اگر بخشی از سنگ شما آسیب دیده یا حتی شکسته باشد ، باید سنگ را عوض کنید. که این کار موجب  زشتی کف می شود. اما با یک کفسابی بتن می توان همان قسمت را مانند روز اول درست کرد.با یک هزینه جزئی کفسابی مغازه  و یا هر ساختمان که مد نظرتان است ظاهر زیباتری پیدا می کند. فواید کفسابی  به طور خلاصه  اینگونه است:

  • کف سابی موجب یکسان شدن سطح و شفاف شدن سنگ ها می شود.
  • باعث پر شدن درز خالی سنگ ها شده و آن ها را یکدست می کند.
  • کف سابی باعث تمیزی سنگ می شود.
  • موجب زیباتر شدن سنگ می شود.
  • کف سابی ساختمان خود را با خیال آسوده و راحت به ما بسپارید. کف سابی صدف ساب

شما می توانید با مراجعه به صفحه مقالات سنگ سابی ، اطلاعات بیشتری در این زمینه (از جمله قیمت ، نحوه فرایند و …)  کسب نمایید.

قیمت کفسابی | کفسابی

6 مورد از مهم ترین مزایای کفسابی در تهران

اینجا ما 6 مورد از مهم ترین مزایای کف سابی را توضیح داده ایم. تا دلیل اهمیت انجام کار را بیشتر بدانید.

عمر مفید سنگ را افزایش دهید!

یکی از مهم ترین دلایل خرابی و کاهش عمر انواع سنگ ها و تشدید شکاف های آن ، وجود درز ها و شکاف های هر چند کوچک بر روی سنگ است. چرا که نفوذ آب و مواد دیگر در این فضا باعث خرابی بیشتر و سریع تر سنگ می شود. ما با انجام کف سابی حرفه ای این درز ها را از بین می بریم. تا آب و مواد دیگر نتوانند به سنگ نفوذ کنند و باعث آسیب به سنگ شوند. در نتیجه عمر مفید سنگ بیشتر می شود.

مهم ترین مورد از مزایای کف سابی : براق شدن سنگ ها

از مهم ترین مزایای کف سابی براق شدن یا به اصطلاح برق افتادن سنگ است. شاید تصور کنید که با شست و شوی سنگ بتوان آن را براق کرد. اما حتما تجربه به شما ثابت کرده است که تنها شست و شوی سنگ با مواد معمولی باعث براقی قابل قبولی نم یشود. برای براق شدن سنگ نیاز به صیقل دادن با دستگاه های مخصوص است. که با یک فرایند کف سابی حرفه ای می توان به این نتیجه دلخواه رسید.

حذف پستی و بلندی های سطح و بین سنگ ها با کف سابی

با انجام یک فرایند درست کفسابی ناهمواری ها و پستی بلندی های روی سنگ و کاشی ها و فاصله بین از روی سنگ ساب زده می شود. اگر پس از فرایند با چشمان بسته سنگ را لمس کنید. نمی توانید مرز بین سنگ ها را تشخیص دهید!

با کف سابی مواد چسبناک و سیمان و مصالح و … را در از روی سنگ حذف کنید

چسبیدن مواد چسبناک و چسب ها بیشتر مربوط به پله هاست. معمولا برای ثابت ماندن موکت روی پله ها از چسب های مخصوص استفاده می شود. اما هنگام تعویض و یا حذف موکت ها رد و اثر این چسب های قوی روی پله می ماند. برای رفع این مشکل می توان از طریق بخش تماس با ما از خدمات حرفه ای گروه صدفساب و شست و شوی سنگ ها و سرامیک ها بهره مند شوید. در بیشتر ساختمان ها مواد و مصالح و سیمان و دوغاب و … روی سنگ ها ریخته می شود که به علت سفت شدن قابل حذف نیستند و اما لقمه های با شماره های پایین و زبر دستگاه های کفسابی می تواند به راحتی آن ها را حذف کند.

ترمیم آسیب دیدگی های سنگ از جمله ریختن مواد اسیدی روی آن

یکی از اصلی ترین مزایا کف سابی همین مورد است. که با هیچ فرایند دیگری نمی توان آن را جایگزین نمود! با انجام متد های کفسابی و حذف لایه کهنه و آسیب دیده، این مسئله عملی خواهد شد. و رد به جا مانده از مواد شیمیایی و … از روی سنگ پاک می شود. این مواد ممکن است به دلیل استفاده نادرست از مواد شوینده و استفاده از مواد با خاصیت اسیدی روی سنگ ایجاد شده باشدو و یا بر اثر ریخته شدن ناگهانی این مواد و خاصیت خورنده بودن آن ها ، برای همیشه روی سنگ رد به جا بگذارند. که تنها با سابیدن و صیقل دادن سنگ از بین می روند.

نو سازی سنگ های کهنه و قدیمی

اگر مدت زیادی است که از عمر سنگ کف گذشته. و سنگ ها کدر شده است. به طوری که با شست و شو براق نمی شود، احتمالا به فکر تعویض سنگ ها می افتید.اما این کار یک پروژه بسیار سخت و طاقت فرساست! حتما خود شما از سختی های انجام این کار از جمله سر و صدا ، گرد و خاک ، هزینه های اضافی و … آگاهید. ما راه حل ساده تری به شما پیشنهاد می کنیم: کفسابی!

با کفسابی لایه رویی و آسیب دیده حذف شده و لایه نویی از سنگ نمایان می شود.

مواردی مثل نفوذ آب و مواد دیگر به عمق سنگ ، خط و خش ها و آسیب های فیزیکی ، آسیب های شیمیایی از طریق تماس با مواد اسیدی و شیمیایی و… باعث آسیب به سنگ می شود. سنگ های قدیمی بیشتر در معرض این مشکلات قرار گرفته اند و ممکن است از چند طریق آسیب دیده باشند. از این رو با کفسابی تخصصی و اصولی می توان تمامی این موارد را به یکباره ترمیم نمود. بنابراین تفاوت نتیجه پایان کار با قبل بسیار مشهود است.

چرا ساختمان ها به کفسابی نیاز دارند ؟

کفسابی ساختمان ، در زیبایی ساختمان اثرگذار است. با گذشت زمان و افزایش طول عمر ساختمان ها ، سنگ های ساختمان کثیف و مات می گردند. خیلی از افراد در چنین شرایطی به فکر تعویض سنگ نمای ساختمان می افتند. ولی با توجه به افزایش قیمت ها ، تعویض نمای ساختمان هزینه زیادی دارد. لذا صاحبان این ساختمان ها می توانند با هزینه کمتری عملیات کفسابی را انجام دهند تا سنگ نمای ساختمان خود را نو کنند. هزینه کفسابی سنگ بسیار مناسب است.

ساختمان ها به دلایلی مانند تراز نبودن سنگ های خود ، کثیف شدن و آلودگی سنگ ها ، تغییر رنگ سنگ ها ، چسبیدن ملات و سیمان و چسب به سنگ نمای خود به کفسابی نیاز دارند.

کفسابی به چند روش انجام می شود ؟

قبل از بیان نکات مهم کفسابی ساختمان، بد نیست که با روش های کفسابی آشنا شویم. روش های کفسابی موارد زیر می باشند.

کفسابی کامل: در این نوع کفسابی، لایه ی اولیه برداشته شده و سطح یکپارچه می گردد. این روند در مرحله های مختلفی صورت می گیرد و در نهایت عملیات ساب براق کننده را ترتیب می دهند. این کار سبب ایجاد درخشندگی بی نظیری می گردد.

کفسابی با فرچه سیمی: در این روش از یک فرچه سیمی استفاده می کنند. کف ها در این روش بسیار تمیز می گردند. در این روش ممکن است با گذشت زمان، کف ها مجدداً مات و کثیف شوند.

کفسابی با رزین: برخی از سنگ ها با گذشت زمان دارای حفره هایی می شوند. در این روش ، این حفره ها را با رزین پر می کنند. بعد از خشک شدن آنها ، به ساب کردن دوباره آنها اقدام می کنند. کفسابی با رزین شبیه به ساب کامل است و تنها آیتم پر کردن حفره ها با رزین را اضافه تر دارد.

بررسی نکات مهم کفسابی ساختمان

هنگامی که می خواهند روی موزاییک را پارکت نمایند ، به منظور یکپارچه سازی و ممانعت از لق زدن پارکت ها ، از کفسابی موزاییک استفاده می کنند. پس گاهی کفسابی موزاییک پارکینگ یا موزاییک های سایر نواحی ، با این هدف انجام می شود.

دستگاه های مورد استفاده برای کفسابی در دو نوع برق تک فاز و برق سه فاز می باشند. در صورتی که می خواهید کفسابی بهتری را شاهد باشید، باید دستگاه سه فاز را انتخاب کنید. البته این مسئله سبب افزایش هزینه های کفسابی به دلیل استفاده از دستگاه برق سه فاز می گردد.

یکی دیگر از نکات مهم کفسابی ساختمان ، توجه به خارج کردن آب حاصل از این عملیات است. فاضلاب یا آبی که توسط این فرآیند تولید می شود ، کمی غلیظ است. در صورتی که برای خروج آب از لوله کشی های فاضلاب ساختمان استفاده نمایید ، شاید با گرفتگی لوله ها مواجه شوید.

برخی از مواد تمیزکننده مانند جوش شیرین ، آبلیمو ، وایتکس ، سرکه و … می توانند سطوح براق را تا حدودی مات کنند. پس دقت داشته باشید که بعد از عملیات کفسابی از این مواد استفاده نکنید.

در صورتی که می خواهید پس از نصب سنگ نمای ساختمان عملیات کفسابی را اجرا کنید، اقدام به خرید سنگ نمای ساب نخورده کنید. بدین ترتیب هزینه کمتری را برای خرید سنگ های ساب نخورده پرداخت می کنید و هزینه بیهوده نمی کنید.

یکی دیگر از نکات مهم، توجه به روش کفسابی است. اگر روش کفسابی با فرچه سیمی را انتخاب کنید، سنگ تمیز می شود ولی ممکن است پس از گذشت زمان مات گردد. لذا با درنظر گرفتن این مورد به انتخاب روش کفسابی اقدام نمایید.

توجه به موارد زیر ( نکات مهم کفسابی ساختمان ) :

در صورتی که شما بخواهید پس از فرآیند ساب از مواد پولیشی استفاده می کنند که این کار سبب افزایش درخشندگی و براقیت سطح می گردد.

در صورتی که شما بخواهید کفسابی را برای پارکت ها پیاده کنید بدانید که این کار برای پارکت های چوبی امکان پذیر است. یعنی کفسابی را نمی توان برای پارکت های لمینتی و ام دی افی انجام داد. زیرا این کار ممکن است سبب صدمه زدن به آنها شود. با درنظر گرفتن این نکات مهم کفسابی ساختمان ، برای کفسابی بنای خود اقدام کنید.

دکمه بازگشت به بالا