اقتصادی

تحقیقات آمریکا از نقش مایکروسافت در رخنه اطلاعاتی

یک پنل مشاوره امنیت سایبری آمریکا، ریسک های موجود در رایانش ابری را بررسی خواهد کرد که شامل نقش مایکروسافت در رخنه اخیر هکرهای چینی به سیستم های ایمیل نهادهای دولتی است.

به گزارش اخبار ایران من، بلومبرگ نیوز در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت: هیئت بررسی ایمنی سایبری (CSRB) بر روی ریسک های زیرساخت رایانش ابری از جمله مدیریت هویت و احراز هویت تمرکز خواهد کرد و تمام فراهم کنندگان خدمات ابری مربوطه را بررسی خواهد کرد.

این گزارش پس از آن منتشر شد که ران وایدن، سناتور اورگون، در ژوییه از کمیسیون تجارت فدرال، آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) و وزارت دادگستری درخواست کرد تا پس از هک اخیر، علیه مایکروسافت اقدامی انجام دهند.

پس از آن که معلوم شد هکرهایی که ظاهرا تحت حمایت پکن بوده اند، یکی از کلیدهای رمزنگاری مایکروسافت را به دست آورده و از یک نقص کدینگ برای دسترسی گسترده به پلتفرم ایمیل ابری این شرکت استفاده کرده‌اند، تحت تفحص فزاینده‌ای قرار گرفته است.

این دسترسی، برای جاسوسی از ارتباطات جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا و دیپلمات های ارشد وزارت خارجه آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، کمیته نظارتی مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که در حال آغاز تحقیقات پیرامون دخالت مشکوک چین در رخنه اخیر به سیستم های ایمیل وزارت بازرگانی و وزارت خارجه است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا