اقتصادی

توانگر: دولت واردات و تولید خودروهای برقی و هیبریدی را ابلاغ کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت هر چه سریع‌تر نسبت به ابلاغ واردات و تولید خودروهای برقی و هیبریدی اقدام کند تا به ‌موجب آن بتوانیم از آلودگی هوا و یارانه پنهان بنزین بکاهیم.

به گزارش اخبار ایران من، مجتبی توانگر، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در مطلبی در صفحه «ایکس» خود نوشت: 

«امیدوارم دولت با توجه به‌ مصوبه آزادی واردات لوازم‌ خانگی کم‌مصرف، سریع‌تر اقدام به ابلاغ واردات و تولید خودروهای برقی و هیبریدی کند که به ‌موجب آن بتوانیم از آلودگی هوا و یارانه پنهان بنزین بکاهیم و با طرح‌های تشویقی باعث جلوگیری از ورود و تولید خودروهای پرمصرف منسوخ شویم.»

امروز (سه‌شنبه) محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در بخشنامه‌ای خطاب به وزارتخانه‌های نیرو، کشور، راه، صنعت، آموزش و پرورش، نفت و سازمان ملی استاندارد، اعلام کرد: «واردات لوازم و تجهیزات برقی و گازسوز مشمول مقررات و اجرای اجباری استاندارد معیار مصرف و برچسب انرژی، فقط با دو رتبه برتر انرژی و بر اساس آخرین ویرایش استاندارد ملی معیار مصرف انرژی تجهیزات انرژی‌بر برقی خانگی و گازسوز مشمول مقررات اجرای اجباری، مجاز بوده و باید از واردات تجهیزات مذکور با رتبه‌های انرژی پایین‌تر جلوگیری به عمل آید.»

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا