اقتصادی

فراخوان مشارکت در اکتساب یک فناوری حوزه کشت خون با حمایت صندوق نوآوری

هفتاد و نهمین فراخوان پژوهشی صندوق نوآوری و شکوفایی با عنوان «سیستم اتوماتیک کشت خون مشابه بکت الرت (Bact / Alert)» با حمایت این صندوق و به پیشنهاد یک تیم پژوهشی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان منتشر شد.

به گزارش اخبار ایران من، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل در این حوزه باید تا روز یکشنبه ۱۵ مردادماه ۱۴۰۲ پروپوزال و پیشنهادهای خود را از طریق سامانه غزال به نشانیghazal.inif.ir  ارسال کنند.

از ابتدای برخورد با مشکل سپتیسمیا و آشنایی بشر با این مساله، میکروب‌ها به خصوص باکتری‌ها و قارچ‌ها به عنوان عامل آن در نظر گرفته شدند. از این رو برای تشخیص این موارد، روش‌هایی برای یافتن آلودگی میکروبی خون با این عوامل پاتوژن طراحی و اجرا شده است. از جمله روش‌های قدیمی می‌توان به روش دستی کشت خون بر روی محیط های سنتی مانند بلاد آگار یا مدیوم مکانکی اشاره کرد.

اتوماسیون فرآیندهای میکروبی اگرچه کاری بسیار سخت است، اما برای جلوگیری از خطا، بهبود سرعت، دقت و صحت نتایج الزامی است. سیستم‌های کنونی مثل 3D Bact / Alert با انجام یک مرحله از اتوماسیون اولیه در این فرآیند، کمک شایانی به کارشناسان میکروبیولوژی بالینی می‌کنند. هدف نهایی این پروژه، طراحی و ساخت بطری کشت خون مورد نظر و طراحی و ساخت نمونه اولیه دستگاه کشت خون اتوماتیک با استفاده از روش رفلکتومتری است. 

اعلام آمادگی برای مشارکت در اکتساب فناوری حاصل از این فراخوان تحقیقاتی و ارائه درخواست، تنها برای شرکت‌ها و شتابدهنده‌های دانش‌بنیان مجاز است. درخواستی که بیشترین تناسب را با الزامات این اکتساب فناوری داشته باشد، انتخاب و به عنوان «مشارکت‌کننده» برای مذاکرات تکمیلی به هسته پژوهشی متقاضی معرفی خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقه‌‎مندان می‌توانند تا پانزدهم مردادماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به نشانیghazal.inif.ir  ارسال کنند و جهت ارتباط با کارگزاری داناشریف با شماره‌های ۰۲۱۸۸۴۸۶۸۵۲ و ۰۹۰۲۵۵۵۵۴۷۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا