علمی

زمین ما درون سیاه‌چاله گیر افتاده‌است؟

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من، سیاهچاله ها مکان هایی در جهان هستند که گرانش آنقدر قوی است که زمان و فضای اطراف آن را مخدوش می کند. وقتی داخل شوید، هیچ چیز – حتی نور – نمی تواند خارج شود.

در یک سناریو، یک سیاهچاله می توانست زمین را مدت ها پیش بلعیده باشد. گاوراو خانا، فیزیکدان سیاهچاله در دانشگاه رود آیلند، گفت:« اما اگر این اتفاق بیفتد، کشش گرانشی فاجعه بار خواهد بود. با نزدیک شدن زمین به سیاهچاله، زمان کند می شود و بسته به اندازه سیاهچاله، ماده می تواند به شکل اسپاگتی مانند کشیده شود.»

خانا به لایو ساینس گفت:« حتی اگر این سیاره از این “اسپاگت شدن” جان سالم به در ببرد، زمین به سمت تکینگی متراکم و کوچک محدود می شود.»

( تَکینِگی گرانشی یا تَکینِگی فضازمان موقعیتی در فضا-زمان است که طبق پیش‌بینی نسبیت عام، در آن چگالی و میدان گرانشی جسم سماوی بینهایت می‌شوند، به‌طوریکه دیگر این کمیت‌ها وابسته به دستگاه مختصات مورد استفاده نخواهند بود. این کمیت‌ها، همان انحنای فضازمان هستند که شاخصی از چگالی ماده است.)

زمین ما درون سیاه‌چاله گیر افتاده‌است؟

فیلد که روی مدل‌سازی گرانشی کار می‌کند، گفت:« برای مثال، اگر زمین در سیاه‌چاله‌ای به اندازه زمین وجود داشت، مردم متوجه اثرات این نیروهای جزر و مدی می‌شدند، مانند اسپاگت‌شدن و کاهش زمان، زمانی که از نقطه‌ای روی کره زمین به نقطه‌ای دیگر سفر می‌کردند.»

فیلد گفت:« بنابراین هر سیاهچاله‌ای که زمین به درون آن کشیده شده‌است، باید عظیم، به اندازه جهان و آنقدر وسیع باشد، که نتوانیم به اندازه کافی دور یا سریع سفر کنیم تا اعوجاج‌های گرانشی را تشخیص دهیم.»

منبع: LIVESCIENCE

227227

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا