ایران کسب و کارعمومی

با کالج چه جورابی بپوشیم؟

کفش ‌ها یکی از مهم ‌ترین عناصر تعیین کننده استایل ما هستند. اغلب ما در جا کفشی خانه‌ هایمان چند مدل مختلف کفش داریم که با استایل‌ های مختلف آنها را می ‌پوشیم. از کفش ‌های کتونی برای تیپ‌ های اسپرت و خودمانی گرفته تا کفش ‌های رسمی، پاشنه بلند، ، نیم بوت و صندل ‌های تابستانه. در این میان کفش‌ های موسم به کالج، یکی از محبوب‌ ترین و پر مصرف ‌ترین بین جوانان هستند. کالج‌ ها کفش‌ های راحتی هستند که در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارند.

کفش کالج چیست؟

این کفش‌ ها بیشتر بدون پاشنه یا با پاشنه‌ کوتاه تولید می‌ شوند، همچنین ساق کوتاهی دارند که باعث می‌ شود به آسانی پوشیده شوند و همین امر سبب شده تا مناسب استفاده روزمره باشند. قسمت رویی کفش ‌های کالج تا حدودی باز است، همچنین ساق آن نیز کوتاه است و همین امر سبب می ‌شود که این کفش‌ ها تا حد زیادی از عرق کردن پا و ایجاد بوی بد پا جلوگیری کنند. کفش ‌های کالج به طور معمول بدون بند هستند، اما در برخی از مدل‌ ها، بندهای کم و ظریفی استفاده شده است. اسم اصلی کفش ‌های کالج، لوفر است. اگرچه به درستی مشخص نیست که عنوان کالج چه زمانی به کفش ‌های لوفر اختصاص پیدا کرد، اما امروزه این کفش‌ ها با عنوان کالج شناخته می ‌شوند.

خیلی نمی‌توان عنوان اسپرت یا مجلسی را به آن‌ها اختصاص داد. یعنی این کفش‌ها را در هرجایی می‌توان پوشید. این کفش‌ها برای پیاده‌روی، سرکار، دانشگاه یا حتی مهمانی رفتن مناسب هستند. یکی از نقاط قوت کفش‌ های کالج یا لوفر، امکان ست کردن آنها با هر تیپ و شلواری است. ضمن آن‌که مدل کالج نه تنها مختص به زنان نیست، بلکه کفش‌ هایی با همین عنوان برای مردان و بچه‌ ها نیز تولید می ‌شود.

زیبایی و راحتی کفش کالج مردانه

یکی از مزایای کفش کالج راحتی آن است. راحتی بدین معنا که کفش های کالج به سرعت پوشیده شده و به راحتی و در کمترین زمان ممکن از پا خارج می شوند. یعنی برای آقایان دردسر باز و بسته کردن بندهای و همینطور کفش مردانه را ندارند. علاوه بر راحتی در استفاده، یکی دیگر از ویژگی های مهم کفش های کالج این است که به آسانی می توان آن را با تیپ ها، استایل ها و مدل های مختلف پوششی لباس مردانه ست و هماهنگ کرد.

هر سال قبل از شروع فصل بهار یعنی در اواخر فصل زمستان ویترین کفش فروشی های مردانه از مدل های متنوع کالج پر می شود. این مسئله نشان‌ دهنده این است که کفش کالج در واقع یک کفش فصلی به‌ حساب می آید؛ یعنی شما می توانید در دو فصل گرم سال از این کفش استفاده نمایید و اکثر مدل ‌های این کفش معمولاً مناسب استفاده در فصول سرد سال نیستند. شاید بتوان گفت که از مهم‌ترین جذابیت‌ های استفاده از کفش کالج هماهنگی این مدل کفش با سبک‌ های مختلف در پوشش شلوار آقایان است.

پوشیدن جوراب با کفش ‌های کالج یک موضوع سلیقه ‌ای است و هیچ اجباری در این زمینه وجود ندارد. اما آنچه که بیشتر در بین مردم رواج دارد، پوشیدن کفش ‌های کالج بدون جوراب یا با جوراب کالج است. البته صنعت مد و فشن پایبند یک قانون خاص نیست و همواره در حال نوآوری و ایجاد شگفتی است.

در خصوص این پرسش باید بگوییم که حق انتخاب با شما است. البته در بیشتر موارد به دلیل آن‌که روی کفش کالج باز است، افراد ترجیح می ‌دهند این کفش ‌ها را بدون جوراب بپوشند. اما به دلیل آن‌ که نپوشیدن جوراب با کفش، به دلیل انتقال آلودگی از کفش به پا و احتمال آسیب به پوست پا بالا می‌رود، توصیه ما نیز این است که با هر کفشی، حتی کالج جوراب بپوشید. البته نه هر جورابی.

اگر قصد خرید جوراب مردانه را کردید، بیشتر به کیفیت، رنگ، دوخت و کاربرد آن توجه کنید بسیاری از مارک‌ های جوراب مردانه که شهرت کمتری دارند، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

چه نوع جورابی مناسب پوشیده شدن با کفش کالج است؟

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید، که برای حفظ زیبایی ظاهری از پوشیدن جوراب با کفش‌ کالج امتناع می‌ کنید، باید توجه داشته باشید که پوشیدن کفش بدون جوراب، به سلامت پا آسیب می ‌رساند. بنابراین بهتر است برای حفظ سلامت پا جوراب بپوشید، برای حفظ زیبایی ظاهری هم می ‌توانید از جوراب کالج استفاده کنید تا با یک تیر دو نشان بزنید و سلامتی و زیبایی را همزمان داشته باشید.

اگر جوراب شما ساق بلند است، می‌ توانید با تبدیل جوراب معمولی به جوراب کالج مشکل خود را حل کنید، به این صورت که بعد از پوشیدن ساق آن را برگردانید و روی انگشتان پای خود قرار دهید، قسمت اضافی جوراب را به زیر پای خود و به قسمت پاشنه پا بیاورید. جوراب‌ های مچی و ساق کوتاه هم گزینه ‌های مناسبی برای پوشیدن با کفش‌ های کالج هستند. همچنین جوراب‌ های بدون رویه برای پوشیده شدن با کفش ‌های کالج مناسب هستند.

جوراب کالج چیست؟

جوراب کالج نوعی جوراب است که مانند کفش کالج قسمت رویی آن باز است و ساق بلندی ندارد، و به اصطلاح جوراب کفشی است. این نوع جوراب‎‌ ها که در حال حاضر بسیار مورد استفاده قرار می ‌گیرند، مناسب کفش ‌هایی مثل کفش کالج هستند که پوشیدن جوراب با آنها شکل ظاهری چندان خوبی ایجاد نمی ‌کند. با پوشیدن این نوع جوراب ‌ها هم ظاهر دلخواه فرد ایجاد می ‌شود و هم به سلامت و بهداشت پا کمک می ‌شود. توجه داشته باشید که برای ایجاد زیبایی ظاهری پا نباید از اهمیت پوشیدن جوراب غافل شوید.

جوراب کالج را اغلب با کفش‌ هایی می‌ پوشند که نباید با آنها جوراب پوشید. در واقع جوراب کالج وظیفه دارد از کف پا که بیشترین تماس با کفی کفش را دارد مراقبت کند. هم زمان این جوراب نباید از رویه پا دیده شود. شاید بهترین و مناسب‌ ترین نوع جوراب برای پوشیده شدن با کفش لوفر، همین جوراب ‌های کالج باشد.

اگر جوراب کالج ندارید، چه جورابی بپوشید؟

اگر به هر دلیل مجبور به پوشیدن جوراب هستید، اما مدل کفش شما کالج است، یا هر کفش دیگری که نباید با آن جوراب بپوشید، می‌توانبسیاری از افراد عادت دارند کفش‌هایی با رویه کوتاه چون کفش کالج را بدون جوراب بپوشند. این امر به دلیل ترس از نمایان شدن جوراب است. به ‌جای این کارها باید به فکر مناسب‌ترین جوراب برای کفش کالج بود. با خرید چنین جورابی از بو گرفتن کفش جلوگیری می‌شود و در عین‌ حال زیبایی تیپ شما تحت تأثیر جوراب قرار نمی‌گیرد. اگر قصد دارید برای مهمانی پیش ‌رو یا قراری که با دوستانتان در یک کافه دارید، کفش کالج بپوشید، میتوانید بقیه ست لباس خود را با خرید برند adl ترکیه تکمیل کنید.

چه جورابی برای کفش کالج مناسب است؟

همان‌طور که اشاره شد رویه کوتاه کفش کالج باعث می‌شود بسیاری ترجیح بدهند آن را بدون جوراب بپوشند؛ اما این کار معایب زیادی دارد که در ادامه اشاره خواهیم کرد. برای آنکه بدانید کدام مدل جوراب برای کفش کالج مناسب است توصیه می‌کنیم یکی از مدل‌های زیر را خریداری کرده و کفش کالج خود را با آن امتحان کنید.

جوراب کالج

قطعاً و بدون شک برای کفش کالج، جوراب کالج بهترین انتخاب است. این نوع جوراب معمولاً رویه کوتاهی دارد که فقط روی انگشتان را می‌پوشاند. از کناره‌ها هم کوتاه است و بخش کمی از آن پشت پا قرار می‌گیرد. این جوراب بعد از پوشیدن کفش خود را نشان نمی‌دهد و اگر شلوارتان هم کوتاه باشد، استایل شما خراب نمی‌شود.

جوراب رنگ پای شیشه‌ای

جوراب رنگ پای شیشه‌ای زنانه هم انتخاب خوبی است. این مدل برای کفش کالج از این نظر که نمای چندانی روی پا ندارد و در نگاه اول گویی اصلاً جورابی به پا ندارید، هماهنگ با سبک کفش شما خواهد بود. البته اگر شلوار کوتاه می‌پوشید بهتر است از پوشیدن این جوراب با کفش کالج خودداری کنید.

جوراب قایقی زنانه

یکی دیگر از مدل جوراب‌هایی که می‌توانید با کفش کالج بپوشید، جوراب قایقی زنانه است. این جوراب هم مانند مدل جوراب کالجی دارای رویه کوتاه است که فقط روی انگشتان پا را می‌پوشاند و تا پشت پا کشیده می‌شود. با این توضیحات هنگام پوشیدن با کفش کالج اصلاً پیدا نیست.

جوراب‌شلواری ضخیم

اگر قصد دارید دامن و کفش کالج را با هم ست کنید، اما نمی‌دانید بهترین جوراب برای کفش کالج کدام است، جوراب‌شلواری ضخیم را امتحان کنید. به دلیل پوشش سراسری و یک تکه جوراب‌شلواری ظاهر آن با کفش کالج بد به نظر نمی‌آید.

روش تبدیل جوراب مچی و معمولی به جوراب کالج

اگر در خانه جوراب مناسبی برای کفش کالج خود ندارید و به دنبال یک راه‌حل موقت هستید می‌توانید از جوراب مچی و معمولی خود استفاده کنید. برای این کار باید:

  1. جوراب را پا کنید و بعد از قسمت کش و بخش پشتی آن را بگیرید و تا روی انگشتان پا بکشید.
  2. به بخش پنجه که رسیدید کش جوراب را بکشید و آن را پشت پای خود بیندازید. حالا یک جوراب مچی برای کفش کالج خود خواهید داشت.

مشخصات بهترین جوراب برای کفش کالج

حال که مدل‌های مناسب جوراب برای این نوع کفش را می‌دانید. بهتر است در مورد جنس و سایر مواردی که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید، هم صحبتی شود. البته این امر به جنس کفش هم تا حد زیادی بستگی دارد.

برای کفش چرمی بهتر است از جوراب‌هایی با قابلیت تنفس‌پذیری مثل جوراب نخی و پنبه‌ای استفاده کنید تا از تعرق و بو گرفتن کفش جلوگیری شود. اگر هم کفش شما از جنس نبوک بوده، بهترین جوراب برای کفش کالج از جنس پنبه، صوفی و نخ است. بهتر است از پلاستیکی و پلی‌استر خودداری کنید؛ زیرا باعث عرق زیاد پا می‌شوند و خیلی سریع هم بو می‌گیرند. اگر هم جوراب کالج مدام از پای شما خارج می‌شود بهتر است محصولاتی بخرید که در بخش مچی پا دارای یک بخش سیلیکونی برای چسبیدن به پا و فیکس ماندن هستند.

اگر کفش‌های کالج را بدون جوراب بپوشید چه اتفاقی می‌افتد؟

نپوشیدن جوراب می‌تواند عوارض و معایب زیادی را به همراه داشته باشد که برخی از آن‌ها در ادامه توضیح داده شده است:

  • بوی بد پا: زمانی که جوراب را با کفش خود نمی‌پوشید، باید منتظر عواقب سنگین آن هم باشید. جوراب‌ها وقتی در کفش قرار می‌گیرند به جذب عرق از پاهای شما کمک می‌کنند. بدون جوراب، عرق پا جایی برای رفتن ندارد و اولین علامت آن بوی بد است. جوراب‌ها همچنین از پوست پای شما در برابر ساییده شدن توسط کف کفش محافظت می‌کنند. هنگامی‌که پاهای شما به‌طور مداوم به داخل کفش شما ساییده می‌شود، ممکن است تاول بزنید.
  • خراب شدن کفش‌ها: دنبال بهانه نباشید که بهترین جوراب برای کفش کالج را پیدا نمی‌کنم. پوشیدن کفش بدون جوراب کفش‌هایتان را خراب می‌کند. وقتی با کفش‌هایتان جوراب نمی‌پوشید، هر کثیفی و زباله را که به ته پاهایتان می‌چسبد، داخل کفشتان می‌آورید و آن را خراب می‌کند. همچنین عرق پا ممکن است ساختار و فرم کفش را خراب کند.
  • احتمال بروز قارچ و عفونت: قارچ‌ها و عفونت‌هایی وجود دارند که می‌توانند روی پاهای شما رشد کنند و مسری باشند. تعریق پا در کفش احتمال بروز این نوع عفونت و قارچ‌ها را افزایش می‌دهد.

جمع‌بندی

در این مطلب با کفش کالج و انواع جوراب‌هایی که می‌توانید با آن پا کنید آشنا شدیم. همچنین بهترین جنس جوراب برای کفش کالج را هم بررسی کردیم. با این توضیحات بهتر است عادت بدون جوراب پوشیدن کفش را برای همیشه کنار بگذارد. این کار علاوه بر آسیب رساندن به پا، عمر مفید کفش‌های شما را هم تا حد زیادی کم می‌کند. اگر هم جوراب معمولی دارید تا زمان خرید جوراب مناسب می‌توانید با ترفندی که گفته شد آن را به جوراب مدل کالج تبدیل کنید.

دکمه بازگشت به بالا