ایران کسب و کارعمومی

بهترین سرمایه گذاری برای آینده کودکان

آیا می خواهید به فرزندان خود بیاموزید که چگونه سرمایه گذاری کنند اما کاملاً مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید؟ ما در این مطلب از ایتسکا قصد داریم به شما روش سرمایه‌گذاری برای کودکان را برای شما بیان کنیم.

والدین و سرمایه گذاران جوانی که مایل به شروع یک طرح پس انداز هستند با مجموعه ای گیج کننده از گزینه های سرمایه گذاری روبرو هستند. هزاران روش و خدمات برای انتخاب وجود دارد. در ادامه ما بهترین روش های سرمایه‌گذاری را بیان خواهیم کرد.

محتوای خبر پنهان
1 بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان دختر و پسر چیست؟

بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان دختر و پسر چیست؟

سرمایه گذاری چیزی است که می تواند آینده فرزندان شما را تضمن کند. برای مثال بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان، سرمایه گذاری در سهام است.

یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان دختر و پسر، سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی است. این بازارها شامل، بورس فارکس و ارزهای دیجیتال است. همچنین، سرمایه‌گذاری در قابل معامله (ETF) نیز به عنوان یک راه سرمایه‌گذاری برای کودکان بسیار مناسب است.

سرمایه گذاری مطمئن برای کودکان دختر و پسر

10 تا از بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

روش هایی زیادی بای سرمایه‌گذاری وجود دارد که والدین می توانند برای فرزندان خود انجام دهند. به عنوان یک خردسال، فرزند شما گزینه های محدودی برای افتتاح حساب های سرمایه گذاری دارد. باز کردن حساب پس انداز برای بچه ها بسیار ساده است. به عنوان والدین، حساب‌ های سرمایه‌گذاری وجود دارد که شما از طرف فرزندتان باز می ‌کنید. در ادامه انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان را شرح خواهیم داد.

1- بیمه عمر

سرمایه‌گذاری در بیمه عمر، یکی از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است که می ‌توان به وسیله آن، برای آینده فرزندان و کودکان را تضمین کرد. در این روش، شما به عنوان بیمه‌گذار، همزمان با پرداخت حق بیمه، می ‌توانید به یک حساب سرمایه‌گذاری در بانک یا شرکت بیمه واریز کنید.

این روش معمولاً با حفظ سرمایه و بهره‌مندی از منافع بیمه، به شما کمک می‌ کند تا برای آینده فرزندان خود سرمایه‌گذاری کنید. در این نوع سرمایه‌گذاری، شما می ‌توانید از انواع مختلف بیمه عمر از جمله بیمه عمر پایدار، بیمه عمر متغیر و بیمه عمر ترکیبی استفاده کنید.

به هر حال، قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، بهتر است با مشاوران بانکی یا بیمه‌ای مربوطه صحبت کرده و نکات مهم و شرایط قرارداد را مطالعه کنید. همچنین، توصیه می‌ شود که در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری در بیمه عمر، فقط به شرکت‌ های بیمه مطمئن و با سابقه اعتماد کنید.

2- خری ملک یا خرید خانه

خرد مالی سنتی حکم می‌ کند که خرید خانه یا به طور کلی خرید ملک، یکی از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است.

3- اوراق قرضه پس انداز

یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان، خرید اوراق قرضه پس انداز از بانک ها است. اینها جایگزین دیگری برای سرمایه گذاران محافظه کارانه برای افرادی هستد که نمی خواهند اصل سرمایه خود را به خطر بیندازند. والدین می توانند سودی که از خرید این اوراق حاصل می شود را نیز برای کودکان خود پس انداز کنند.

4- افتتاح حساب در بانک

افتتاح حساب در بانک از دیگر انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است. برای این منظور، اولیاء کودک باید به شعبه بانک مربوطه مراجعه کرده و فرم مربوط به افتتاح حساب سرمایه گذاری کودک را تکمیل کنند.

در این فرم، اطلاعات شخصی کودک مانند نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و تاریخ تولد وارد می‌ شود. همچنین، برای افتتاح حساب سرمایه گذاری کودک، باید یکی از اولیاء کودک به عنوان مسئول حساب انتخاب شود و اطلاعات شخصی او نیز در فرم ثبت شود.

همچنین، برای افتتاح حساب سرمایه گذاری کودک، باید یک مبلغ پایه به عنوان سرمایه اولیه واریز شود. پس از افتتاح حساب، اولیای کودک می ‌توانند به صورت دوره‌ای به حساب سرمایه گذاری کودک وجه واریز کرده و برای کودک خود سرمایه گذاری کنند.

5- سرمایه‌گذاری در بورس ایران

سرمایه گذاری در بورس ایران یکی دیگر از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است و می تواند یک استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت خوب باشد. والدین یا سرپرستان می توانند یک حساب سرمایه گذاری بلندمدت به نام کودک ایجاد کنند و به طور منظم در آن مشارکت کنند. آنها با کمک یک مشاور مالی می توانند بهترین گزینه های سرمایه گذاری را بر اساس شرایط بازار و میزان تحمل ریسک خود انتخاب کنند.

با این حال، توجه به این نکته حائز اهمیت است که سرمایه گذاری در بورس ایران با ریسک هایی از جمله نوسانات بازار و بی ثباتی سیاسی همراه است. تحقیق و تحلیل بازار قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری بسیار مهم است. علاوه بر این، از آنجایی که بازار سهام معمولاً برای سرمایه‌گذاران بزرگسال طراحی شده است، کودکان ممکن است دانش مالی یا بلوغ عاطفی لازم را برای مدیریت فراز و نشیب‌های بازار نداشته باشند.

بنابراین، قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری برای کودکان، مهم است که سن، اهداف مالی، تحمل ریسک و استراتژی کلی سرمایه گذاری آنها را در نظر بگیرید. والدین یا سرپرستان نیز باید فرزندان خود را در مورد اهمیت پس انداز و سرمایه گذاری برای آینده آموزش دهند و آنها را تشویق کنند تا از سنین پایین عادات مالی خوبی را ایجاد کنند.

6- طلا

خرید طلا یکی دیگر از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است. طلا به دلیل ماهیت غیر استهلاکی آن دارایی ارزشمندی است. این امر باعث می ‌شود که طلا محافظ خوبی در برابر تورم باشد. علاوه بر طلای فیزیکی، مانند جواهرات و سکه، گزینه های دیجیتالی نیز برای سرمایه‌گذاری موجود است. اینها شامل ETF های طلا (صندوق های معامله شده در بورس)، SGB و صندوق های سرمایه گذاری مشترک طلا می باشند.

سرمایه‌گذاری‌ های طلای دیجیتال معمولاً ایمن‌تر هستند، زیرا بدون هزینه اضافی ذخیره‌سازی و امنیت همراه هستند. علاوه بر این، شامل هزینه های اتلاف نمی شود. همچنین نقدشوندگی بیشتری داردُ زیرا می توانید واحدهای ETF یا صندوق های مشترک را در بورس بفروشید.

7- خرید سهام

سهام یکی از بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان است. آنها نسبت به هر طبقه دارایی دیگری نرخ بازدهی بالاتری دارند. همچنین سهام را می توان در انواع مختلفی از حساب های سرمایه گذاری نگهداری کرد. به طور خلاصه، سهام صرفاً بخشی از مالکیت در یک شرکت است. این به شما امکان می دهد از موفقیت یک شرکت و معمولاً از افزایش قیمت سهام سود ببرید.

همچنین توزیع نقدی ( سود سهام ) که شرکت برای سهامداران انجام می دهد نیز برای کودکان شما درآمدزا است. وقتی نوبت به سرمایه گذاری برای بچه ها می رسد، سهامی که هم می توانند رشد کنند و هم سود سهام بدهند، با توجه به میزان بازده اضافی که در بلندمدت می توانند ایجاد کنند، بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان می باشند.

8- صندوق های سرمایه گذاری مشترک برای کودکان

یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان صندوق های سرمایه گذاری مشترک است. صندوق ‌های سرمایه‌گذاری مشترک، مجموعه‌ای از پول هستند که از گروه بزرگی از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری می ‌شوند و در گروه بزرگی از دارای ی‌ها سرمایه‌گذاری می ‌شوندُ معمولاً سهام، اوراق قرضه یا ترکیبی از این دو.

یک صندوق سرمایه گذاری مشترک ممکن است دارای پرتفویی از ده ها یا حتی صدها سهام باشد، بنابراین با سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مشترک، شما در آن سبد سهام گسترده ای سرمایه گذاری می کنید. این می تواند ویژگی مهمی به نام “تنوع” را ارائه دهد که در آن با توزیع پول خود در بسیاری از سرمایه گذاری های مختلف، ریسک خود را کاهش می دهید. همچنین می توانید به روش های مختلفی تنوع ایجاد کنید، مانند:

 • سهام مختلف در یک منطقه از بازار (مثلاً یک بخش ، مانند فناوری)
 • سهام های مختلف در بخش های مختلف
 • سهام مختلف در کشورهای مختلف
 • حتی دارایی های مختلف (مثلاً سهام، اوراق قرضه و کالاهایی مانند طلا یا نفت)

از آنجایی که آنها معمولاً توسط الگوریتم ‌های کامپیوتری به جای مدیران انسانی اداره می‌ شوند، سرمایه‌گذاری در صندوق ‌های شاخص تنوع مشابهی را با هزینه‌های معمولاً کمتر فراهم می‌ کند. بنابراین بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان می تواند صندوق های سرمایه گذاری مشترک باشد.

9- صندوق های قابل معامله در بورس

اگر برای بچه ‌ها سرمایه‌گذاری می ‌کنید، ممکن است بخواهید صندوق‌ های قابل معامله در بورس (ETF) را نیز در نظر بگیرید. صندوق های ETF شبیه به صندوق های سرمایه گذاری مشترک هستند زیرا دارای یک سبد معمولاً متنوع از سهام، اوراق قرضه ویا سایر سرمایه گذاری ها هستند. اما ETFها در چند دهه گذشته به دلیل تفاوت آنها با صندوق های سنتی بسیار محبوب تر شده اند.

به عنوان مثال، ETF ها فقط یک بار در روز تسویه نمی شوندُ در عوض، آنها در بورس های بازار سهام در ساعات عادی معاملات معامله می کنند. این باعث محبوبیت آنها در بین افرادی می شود که می خواهند آنها را به سرعت در یک حساب کارگزاری معامله کنند.

همچنین، برخلاف برادران سرمایه‌گذاری مشترکشان که عمدتاً به طور فعال مدیریت می ‌شوند، بیشتر ETFها صندوق‌ های شاخص هستند. در نتیجه ETF ها به طور متوسط ​​بسیار ارزان تر هستند. (با این حال، حتی صندوق های ETF با مدیریت فعال می توانند ارزان تر از صندوق های سرمایه گذاری مشترک مشابه باشند.)

همچنین می ‌توانید ببینید که یک ETF در هر روز مشخص چه چیزی را در اختیار دارد. همچنین ETFها دارای مزایای مالیاتی خاصی هستند که به بازده آنها در مقابل صندوق ‌های مشترک مشابه کمک می ‌کند. پس نتیجه می گیریم که صندوق های قابل معامله در بورس نیز جزو بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان می باشد.

10- سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال

یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان خرید ارزهای دیجیتال می باشد. والدی می توانند از بین بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری یک یا چند ارز دجیتال را انتخاب کرده و اقدا به خرید کنند. برای مثال ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم می توانند جهت سرمایه‌گذاری برای آینده کودکان دختر و پسر مناسب باشند. با انتخاب می توانید اقدام به خرید این رمزارزها کنید.

نکات مهم در خصوص سرمایه گذاری برای بچه ها

اندیکاتور میانگین متحرک می‌تواند به عنوان یکی از بهترین صرافی برای اسکالپ باشد. با استفاده از میانگین متحرک، می‌توانید تغییرات قیمت را در یک بازه زمانی مشخص بررسی کنید و الگوهای معاملاتی را تشخیص دهید.

نکات مهم در خصوص انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان

سرمایه‌گذاری برای کودکان، می ‌تواند راهی موثر برای برنامه‌ریزی برای آینده آنها باشد. در این راستا، می ‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • ابتدا باید تمامی هزینه‌ هایی که برای فرزندان مورد نیاز است را در نظر بگیرید و سپس برای هرکدام از آنها، یک حساب سرمایه‌گذاری بلندمدت به عنوان بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان تعریف کنید.
 • با توجه به میزان درآمد و هدف سرمایه‌گذاری خود، می‌ توانید به انواع سرمایه‌گذاری‌ های مختلفی مانند بورس، صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات اقدام کنید.
 • حتماً با مشاور سرمایه‌گذاری خود مشورت کنید تا بهترین راهکارهای سرمایه‌گذاری را برای کودکانتان پیدا کنید.
 • تحلیل شرایط بازار و شرایط اقتصادی کشور از جمله نکاتی است که حتماً باید در نظر گرفته شود.
 • به دلیل ریسک‌ هایی که در سرمایه‌گذاری وجود دارد، باید در انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان، مدت زمان طولانی مدت صرف شود.
 • در پایان، باید به فرزندان خود آموزش داد که چگونه می ‌توانند پول خود را صرفه‌جویی کرده و از مزایای سرمایه‌گذاری برای آینده خود استفاده کنند.

روش دیگر جهت سرمایه گذاری برای کودکان

اگر علاقه ای به افتتاح حساب های سرمایه گذاری جدید برای فرزندان خود ندارید، این گزینه را در نظر بگیرید.

در یک حساب کارگزاری مشارکت کنید

اگر می‌ خواهید کنترل بیشتری بر سرمایه‌گذاری فرزندتان داشته باشید، گزینه دیگر این است که یک حساب کارگزاری به نام خودتان باز کنید، یا از حساب کارگزاری موجود خود استفاده کنید. حساب کارگزاری یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است.

با فرزند خود یک بودجه سرمایه گذاری تنظیم کنید تا تصمیم بگیرید که هر ماه چقدر پس انداز کنید و انتخاب کنید که کدام سرمایه گذاری را با هم انجام دهید. حساب‌ های کارگزاری مزایای مالیاتی حساب‌ های پس‌انداز بازنشستگی یا تحصیلی را ندارند، اما در انتخاب سرمایه‌گذاری و برداشت وجوه، انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه می‌ دهند.

فقط به خاطر داشته باشید که فروش هر یک از سرمایه‌گذاری‌ هایی که با سود انجام می ‌دهید، شامل مالیات بر عایدی سرمایه نیز می‌ شود. از آنجایی که حساب به نام شما است، احتمالاً نرخ مالیات بالاتری را پرداخت خواهید کرد.

مزایای سرمایه‌گذاری برای کودکان

مزایای سرمایه گذاری برای کودکان

سرمایه گذاری برای کودکان به عنوان یکی از بهترین راه های آموزش ایشان در زمینه مدیریت پول و افزایش دانش مالی محسوب می شود. برخی از مزایای سرمایه گذاری برای کودکان عبارتند از:

اصول سرمایه گذاری را به فرزندان خود بیاموزید

باز کردن یک حساب سرمایه گذاری راهی عالی برای آموزش فرزندتان در مورد نحوه عملکرد بازار سهام و نحوه سرمایه گذاری برای آنها فراهم می کند. این یک راه قدرتمند برای ارائه پایه و اساس مورد نیاز فرزندانتان برای ایجاد ثروت بلندمدت است.

به پول زمان بدهید تا رشد کنید

هرچه زودتر شروع کنید، کودک شما از رشد مرکب سود بیشتری خواهد برد. حتی کمک های کوچک نیز می تواند در طول زمان اضافه شود. با انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان می توانید آینده آنها را تضمین کنید.

بهترین حساب آتیه فرزندان | بهترین حساب بانکی برای کودکان نی نی سایت

کاهش نیاز به وام دانشجویی

انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان و سرمایه‌گذاری پول در حال حاضر برای آینده فرزندتان، به پرداخت هزینه تحصیل او کمک می ‌کند، نیاز به وام‌ های دانشجویی را در آینده کاهش می ‌دهد و یک پایه مالی محکم ایجاد می ‌کند.

آموزش مدیریت پول

انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان یک فرصت عالی برای آموزش آنها در زمینه مدیریت پول است. با این کار، کودکان یاد می گیرند که پس از درآمد خود باید چگونه با آن برخورد کنند و پول خود را در قالب سرمایه گذاری های مختلف به کار بگیرند.

افزایش درآمد

سرمایه گذاری برای کودکان می تواند به عنوان یک راه برای افزایش درآمد آنها در آینده محسوب شود. با این کار، آنها یاد می گیرند که با اینکه پول خود را به دست آورده اند، می توانند با سرمایه گذاری آنها را افزایش دهند و درآمد بیشتری بدست آورند.

ایجاد عادت سرمایه گذاری

با انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان و شروع آن، ایجاد عادت سرمایه گذاری در آنها ترویج می شود. این عادت می تواند به آنها کمک کند تا در آینده به طور مداوم با سرمایه گذاری درآمد خود را افزایش دهند.

ایجاد اعتماد به نفس

سرمایه گذاری برای کودکان می تواند اعتماد به نفس آنها را در زمینه مدیریت پول و تصمیم گیری های مالی افزایش دهد. با این کار، کودکان یاد می گیرند که چگونه تصمیم های خوبی را در زمینه پول و سرمایه گذاری بگیرند.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

در این مطلب از ایتسکا به نقد و بررسی تخصصی بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان پرداختیم. سرمایه گذاری برای بچه ها یک راه عالی برای آموزش اصول اولیه سرمایه گذاری به آنها است. شروع زودهنگام سرمایه گذاری برای کودکان دختر و پسر، یک گام اساسی در آماده سازی فرزند شما برای آینده است.

با توجه به مزایای سرمایه گذاری برای کودکان، بهترین روش سرمایه گذاری برای آنها، انتخاب یک حساب سرمایه گذاری کودکانه است. این حساب ها معمولاً توسط بانک ها و موسسات مالی ارائه می شوند و مزایای آن شامل بهره برداری از نرخ بهره بالا، کمک به کودک در آموزش مدیریت پول و ایجاد عادت سرمایه گذاری است.

همچنین، با افزایش سن کودک، می توان به وی امکان سرمایه گذاری در بازار سهام و بورس را نیز بدهیم که می تواند سود بالایی را به همراه داشته باشد. در هر صورت، بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان، آموزش آنها در زمینه مدیریت پول و ایجاد عادت سرمایه گذاری می باشد که می تواند در آینده برای آنها سود بسیار بالایی داشته باشد.

لازم به ذکر است که شما نیز می توانید تجربیات، نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. همچنین اگر روش دیگری برای سرمایه گذاری برای آینده کودکان در نظر دارید، می توانید آن را با ما نیز به اشتراک بگذارید.

سوالات متداولسرمایه گذاری برای کودکان یا بهترین برای کودکان با توجه به شرایط فعلی ایران، یکی از دغدغه‌های اصلی والدین است. به خصوص که با توجه به شرایط ی موجود، شاید سرمایه‌گذاری کوچک امروز سرمایه بزرگی در آینده برای فرزند شما تولید کند. به همین دلیل بهتر است تا از امروز به فکر آینده کودک خود بوده و بهترین روش سرمایه گذاری برای او را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله، قصد داریم به تعدادی از روش‌های سرمایه گذاری برای کودکان، لزوم انجام این کار و نکاتی که هنگام انتخاب روش مناسب باید در نظر داشته باشید، بپردازیم. همراه ما باشید.

بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان در سال 1402 چیست؟

به طور کلی، سرمایه گذاری در بازارهای سنتی، مانند طلا، مسکن و دلار، اولین روش‌هایی است که والدین هنگام سرمایه گذاری برای کودکان به ذهنشان می‌رسد. اما در حال حاضر، روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که در صورت انتخاب درست می‌تواند به روشی هوشمندانه برای سرمایه‌گذاری تبدیل شود. در ادامه برخی از روش‌های محبوب سرمایه‎گذاری برای کودکان را بررسی خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در بورس ایران برای کودکان

بازار بورس از جمله روش‌های محبوب برای سرمایه‌گذاری است. این روش جدید نیست اما  با استفاده از آن در صورتی که بهترین سهام را انتخاب کرده و استراتژی صحیح سرمایه‌گذاری داشته باشید، درآمد خوبی خواهید داشت. بر اساس آمارها که از 20 سال گذشته تاکنون منتشر شده است، بازار بورس ایران یکی از پرسودترین بازارهای سرمایه‎گذاری در ایران بوده است.

برای خرید سهام برای کودکان می‌توانید از هر سنی برای افتتاح حساب بورسی و دریافت کدبورسی اقدام کنید. اما دقت داشته باشید که باید کارگزاری مطمئن و امین را انتخاب کنید. بهترین کارگزاری‌ها برای سرمایه گذاری کودکان در بورس را می‌توانید در سایت نظارت بررسی و انتخاب کنید.

سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری برای کودکان

اگر آشنایی زیادی با روش مستقیم فعالیت در بورس برای خرید سهام ندارید، از روش غیر مستقیم یا سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری استفاده کنید. شما با این روش سرمایه خود را به دست مدیران باتجربه شرکت می‌سپارید تا از طرف شما به مدیریت آن بپردازند. اگر زمان  و تخصص فعالیت مستقیم در بورس را ندارید، بهتر است برای کودک خود واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری را خریداری کنید.

صندوق‌های سرمایه گذاری انواع مختلفی دارند که هر یک بسته به نوع عملکردشان، میزان سود و ضرر آن‎ها متفاوت است. به طور کلی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری که نرخ سود ثابتی دارند، معمولاً خطر کمتری آن‌ها را تهدید می‌کند؛ اما در عوض این امنیت‌‌، سود کمتری هم به شما تعلق می‌گیرد. در مقابل، صندوق‌های سرمایه گذاری سهامی سود و به طبع ریسک بیشتری هم دارند.

در صورت تمایل می‌توانید بهترین صندوق های سرمایه گذاری را در سایت نظارت بررسی و انتخاب کنید.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای کودکان

این روزها رمز ارزها یا همان ارزهای دیجیتالی محبوبیت بسیاری یافته‎اند. با توجه به سودهای سرشاری که این روش سرمایه‌گذاری به همراه دارد، می‎توانید از آن برای مدیریت پس انداز کودک خود استفاده کنید. از طریق یک بروکر خوب و با کمک یک مشاور مالی می‌توانید در بیت کوین، اتریوم و یا دیگر رمز ارزها برای کودکان خود سرمایه‌گذاری کنید.

خرید طلا برای سرمایه گذاری کودکان

به نظر سرمایه‌گذاری در طلا نیاز به معرفی و ذکر مزایا ندارد. با مشاهده سوابق قیمتی طلا به سادگی قابل درک است که چرا طلا می‌تواند یکی از انواع بهترین سرمایه گذاری برای کودکان باشد. خرید طلا و سکه در بلندمدت سود سرشاری دارد که می‌تواند برای آینده فرزندان شما منبع تامین مالی بسیار خوبی باشد. البته اگر امکان خرید و نگهداری مستقیم طلا و سکه را ندارید، می‎توانید از صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا نیز استفاده کنید.

سرمایه‌گذاری در املاک برای کودکان

خرید ملک نیز روش مناسب دیگری برای سرمایه‌گذاری به خصوص برای کودکان است. اگر سرمایه مناسبی دارید با خرید زمین یا آپارتمان می‌توانید یک فرصت عالی برای آینده سرمایه گذاری کودکان طرح ریزی کنید. املاک در بلند مدت رشد مناسبی داشته و می‌تواند یک سرمایه‌گذاری پرسود باشد.

افتتاح حساب در بانک

سرمایه گذاری در بانک، یکی از بهترین روش‎های سرمایه گذاری برای کودکان است. حساب پس انداز یک راه عالی برای کودکان برای شروع پس انداز برای آینده است. بانک می‌تواند مکانی مطمئن برای سرمایه‏گذاری پول باشد. البته به این شرط که بهترین حساب آتیه فرزندان را باز کنیم. افتتاح حساب برای کودکان در بانک، به دو شکل انجام می‌گیرد:

_ حسابی که نوجوان بعد از سن 15 سالگی می‌تواند بدون داشتن سرپرست از آن برداشت داشته باشد.

_ حساب سرمایه‌گذاری آتیه که برای شروع سرمایه‌گذاری در آن باید حداقل 5 هزار تومان داشته باشید.

برای انتخاب بهترین بانک برای افتتاح حساب کودکان می‎توانید از مقاله بهترین بانک سایت نظارت برای بررسی و انتخاب استفاده کنید.

سرمایه گذاری در بیمه عمر

شاید بتوان گفت که عملکرد بیمه عمر شبیه به دیگر روش‌های سرمایه گذاری که تا به اینجا گفتیم، نباشد. شما با ایجاد یک بیمه عمر، باید هر ماه مبلغ مشخصی را به بیمه پرداخت کنید. شرکت بیمه این مبلغ را در یکی از بازارها سرمایه‎گذاری کرده و سود حاصل از این سرمایه‎گذاری را به حساب شما واریز می‌کند. بعد از چند سال، در زمان نیاز شما می‌توانید این سود را از حساب بیمه عمر خود برداشت کنید.

نکات مهم در خصوص سرمایه گذاری برای کودکان

بهتر است  قبل از سرمایه گذاری برای کودکان و فرزندان خود نکاتی که در ادامه خواهیم گفت را در نظر بگیرید.

برنامه‌ریزی برای سرمایه گذاری را خیلی زود شروع کنید

زمانی که نوزاد خود را در آغوش می‌گیرید، احتمالاً هزینه‌های تحصیل آینده او، اولین موضوعی نباشد که به ذهنتان می‌رسد. اما واقعیت این است که شما چه بخواهید و چه نخواهید، این موضوعی است که نه تنها باید به آن فکر کنید، بلکه باید برای آن برنامه‌ای هم داشته باشید. در خصوص برنامه‌ها و اهدافی که برای فرزند خود در نظر دارید فکر کنید؛ تخمین بزنید که برای برآورده ساختن هریک از این اهداف به چقدر سرمایه و زمان نیاز دارید. طبیعتاً هرچه زودتر شروع کنید، شانس رسیدن به اهداف مد نظرتان بیشتر خواهد شد.

به برنامه‌ریزی و نیازمندی‌های روش سرمایه گذاری مد نظرتان پایبند باشید

اگر باید هر ماه مقدار مشخصی برای سرمایه گذاری کنار بگذارید، به این موضوع پایبند باشید. این کار از استرس شما در آینده کم خواهد کرد. علاوه بر این، می‌توانید از نوسانات بازار به سود خود بهره ببرید. بنابراین هر چقدر سخت، اما به مبلغی که باید برای سرمایه گذاری برای کودکان کنار بگذارید، پایبند باشید.

از روش های مختلف سرمایه گذاری استفاده کنید

سرمایه‌گذاری می‌تواند به شما کمک کند تا به اهداف مالی بلندمدت خود برسید و به طور بالقوه بازدهی بالاتری نسبت به حساب پس‌انداز بانکی در طول زمان داشته باشید. علاوه بر این، تورم ارزش پولی را که در بانک به عنوان سپرده قرار داده‌اید، از بین می‌برد؛ این در حالی است که سرمایه گذاری می‌تواند از این ضرر جلوگیری کند.

شما می‌توانید با یک استراتژی ترکیبی، سود خوبی از سرمایه اولیه خود کسب کنید. در واقع بهتر است که با استفاده از یک رویکرد ترکیبی، از مزایای تمام بازارهای سرمایه گذاری بهره مند شوید.

بازار سرمایه گذاری مدنظر شما باید نقدشوندگی بالایی داشته باشد

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام سرمایه گذاری برای کودکان باید در نظر داشته باشید، میزان نقدشوندگی بازار است. در میان روش های گفته شده در این مطلب، بازار بورس ایران نقدشوندگی بالایی دارد؛ به این معنا که شما در لحظه می‌توانید از حساب خود برداشت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به بهترین روش های سرمایه گذاری برای کودکان در ایران پرداختیم. بازار بورس ایران به دلیل نقدشوندگی بالایی که دارد، یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه گذاری کودکان و نوجوانان است. اما روش های دیگری مانند افتتاح حساب بانکی، خرید ارز دیجیتال، خرید طلا و … نیز می‌تواند مناسب باشد. پیشنهاد ما به شما استفاده از یک رویکرد ترکیبی است؛ در واقع تمام تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید و شانس خود را در تمااین روز‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین مربوط به سرمایه گذاری برای کودکان است. پس ممکن است شما هم به فکر آینده و سرمایه گذاری فرزندان خود باشید. باتوجه‌به شرایط کنونی تورم، سرمایه گذاری کودکان در حال حاضر، تضمینی برای آینده آنها به‌حساب می‌آید.

بهتر است تا از امروز به فکر آینده کودک خود باشید. ما در تیم طلاین قصد داریم در این زمینه به شما کمک کنیم و به تعدادی از روش‌های سرمایه گذاری برای کودکان بپردازیم.

بهترین روش‌ها برای سرمایه گذاری

به‌طورکلی اولین روش‌هایی که والدین هنگام سرمایه گذاری برای کودکان به ذهنشان می‌رسد، سرمایه گذاری در بازار‌های سنتی مثل طلا، مسکن و دلار است. اما امروزه روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که اگر به‌درستی انتخاب شوند، روشی پر سود خواهند بود و صندوق سرمایه گذاری کودکان را پر پول خواهند کرد. به طور مثال یکی از ساده‌ترین روش‌ها باز کردن حساب پس‌انداز است.

روش‌های محبوب سرمایه گذاری برای کودکان عبارت‌اند از:

 1. خرید طلا
 2. سرمایه گذاری در طلای آب شده
 3. سرمایه گذاری در بیمه
 4. سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری

در ادامه به توضیح کامل هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

خرید طلا برای سرمایه گذاری بچه

یک از بهترین روش‌ها برای سرمایه گذاری کودکان، خرید طلا است. باتوجه‌به رشد قیمت طلا، می‌توان متوجه این موضوع شد که چرا یکی از بهترین روش‌ها است. طلا به دلیل ماهیت غیر استهلاکی آن، دارایی ارزشمندی است. به همین دلیل طلا محافظ خوبی در برابر تورم است و در بلندمدت سود سرشاری را نصیب شما خواهد کرد. اگر امکان نگهداری آن را ندارید، می‌توانید آن را در صندوق سرمایه گذاری کودکان قرار دهید.

اگر برای شروع، سرمایه کمی دارید، این نوشته را بخوانید: ؟

سرمایه گذاری طلای آب شده برای کودکان

همچنین بهترین طلا برای سرمایه گذاری طلای آب شده است. اگر نمی‌دانید طلای آب شده دقیقا چیست، این نوشته را بخوانید:

پیشنهاد ما سرمایه گذاری در طلا به‌صورت آنلاین است. سامانه معاملاتی طلاین به شما این امکان را می‎‌دهد، با هر مبلغی شروع به سرمایه گذاری کنید.

خرید طلای آب شده برای سرمایه گذاری کودکان مزایای بسیار زیادی دارد. برخی از مزایای آن عبارت‌اند از:

 • طلای آب شده اجرت ساخت ندارد؛
 • شما می‌توانید با سرمایه اندک هم طلای آب شده بخرید؛
 • قیمت خرید طلای آب شده نسبت به طلای دست‌دوم کمتر است؛
 • طلای آب شده همیشه خریدار و فروشنده دارد و بازار آن غیرمتمرکز محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است سامانه طلاین این امکان را نیز به شما می‌دهد، بدون پرداخت کارمزد یا اجرت و همچنین با پایین‌ترین اختلاف قیمت در خریدوفروش طلای آب شده، شروع به سرمایه گذاری در طلا کنید.

سرمایه گذاری در بیمه برای فرزندان

بهترین بیمه برای سرمایه گذاری کودکان، بیمه عمر است. شما با ایجاد یک بیمه عمر، باید هر ماه مبلغ مشخصی را به بیمه پرداخت کنید. سپس شرکت بیمه این مبلغ پرداختی را در یکی از بازار‌ها سرمایه گذاری می‌کند و سود آن را به‌حساب شما واریز می‌کند. بعد از چند سال شما می‌توانید این سود را از حساب خود برداشت کنید.

یکی از دلایلی که بیمه عمر بهترین بیمه برای سرمایه گذاری کودکان به‌حساب می‌آید، به این خاطر است که شما هم‌زمان از انواع بیمه عمر بهره‌مند می‌شوید؛ مثل بیمه عمر پایدار، متغیر و ترکیبی.

سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری برای کودکان

شما در این روش، سرمایه خود را به یک صندوق سرمایه گذاری می‌سپارید تا از طرف شما آن را مدیریت کند. اگر فعالیت مستقیم در بورس ندارید، بهتر است صندوق سرمایه‌ گذاری برای کودکان تهیه کنید. در این روش برای سرمایه‌ گذاری فرزندان، شما با انواع صندوق سرمایه‌ گذاری روبرو هستید.

تمامی این روش‌ها می‌توانند به نوع خود سودمند واقع شوند؛ اگر شما به آنها پایبند باشید و برنامه‌ریزی‌شده پیش بروید، نتیجه مطلوب را دریافت خواهید کرد. شاید این نوشته نیز برای شما مفید باشد:

نکات مهم در زمینه سرمایه‌ گذاری کودکان

قبل از شروع سرمایه گذاری برای کودکان، بهتر است چند نکته را بدانید و آنها را در نظر بگیرید تا سرمایه گذاری کودک به بهترین نحو انجام شود.

 • شروع هر چه زودتر سرمایه گذاری برای فرزندان: شما به‌عنوان والدین درهرصورت با موضوع هزینه‌های فرزندانتان و آینده آنها روبرو خواهید شد. این موضوع واضح است که هر چه زودتر اقدام به سرمایه گذاری برای کودکان خود کنید، شانس بیشتری در رسیدن به هدف خود خواهید داشت.
 • پایبندی به نیاز‌های سرمایه گذاری برای کودکان: باید سعی کنید به برنامه‌ریزی‌ها و همچنین نیازمندی‌های روشی که برای سرمایه گذاری در پیش گرفته‌اید، پایبند باشید. این پایبندی باعث می‌شود از استرس شما در آینده کاسته شود.
 • میزان نقد شوندگی در سرمایه گذاری برای بچه‌ها: نقدشوندگی بازار یکی از مهم‌ترین مواردی است که به هنگام سرمایه گذاری برای کودکان باید به آن توجه کنید. شما باید دقت کنید کدام روش سرمایه گذاری میزان نقدشوندگی بالاتری دارد.

با توجه به این سه فاکتور، طلای آب شده بهترین سرمایه گذاری برای کودکان محسوب می‌شود؛ چراکه نقدشوندگی بالایی دارد و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه اجرت یا کارمزد در آن ندارید.

برای شروع سرمایه گذاری برای فرزندتان می‌توانید هم‌اکنون در سامانه طلاین ثبت‌نام کنید و حتی با مبالغ کم نیز، آینده فرزندان خود را تضمین کنید.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم بهترین روش‌ها برای سرمایه ‌گذاری کودک را معرفی و عملکرد هر یک را بررسی کردیم. می‌توان گفت بر اساس نقدشوندگی بالای بازار طلای آب شده یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه ‌گذاری برای کودکان است. اما می‌توانید علاوه بر راه‌هایی که ذکر شد، از روش‌های دیگری برای سرمایه‌ گذاری بچه خود استفاده نمایید و آینده او را بسازید؛ همچون افتتاح حساب بانکی، خرید ارز دیجیتال و راه‌هایی ازاین‌دست.

سؤالات متداول

چه سنی برای پس‌انداز بهتر است؟

اگر بخواهید به‌عنوان والدین برای فرزندان خود سرمایه‌گذاری کنید، باید این کارا زمانی که کودک هستند شروع نمایید تا در بلند مدت به سود بالایی برسید.

 آیا می‌توان سهام سرمایه گذاری شده را به بچه‌ها انتقال داد؟

سهام به‌عنوان یک سهم می‌تواند به کودکان هدیه و مدیریت و برداشت سود به خود آن‌ها محول شود.

م بازارها امتحان کنید.

 

 

زینب اصغری

علاقمند و مدرس بازار فارکس ، ارزهای دیجیتال و بورس. محتوا تولید نمیکنم، مگر اینکه خودم از محتوایی که ایجاد کردم چیزی یاد بگیرم. منتظر شنیدن نظراتتون هستم.
دکمه بازگشت به بالا