ایران کسب و کارعمومی

نحوه تشخیص اصل بودن ادکلن

درحالی که هنگام نگاه کردن به غرفه‌های بازار اشیا ارزان قیمت احتمال آن بیشتر است که با یک عطر تقلبی مواجه شوید، بیشتر مصرف کنندگان غافلند از اینکه کپی‌های بسیار پیچیده راه خود را به قفسه‌های فروشگاه‌های بزرگ عطرفروشی پیدا می‌کنند. خرید عطر تقلبی نه تنها باعث احساس فریب خوردن و ناراحتی شما می‌شود، بلکه ممکن است برای سلامتی شما مضر باشد. با این وجود، چندین نشانه وجود دارد  که به شما کمک خواهد کرد که حتی عطرهای تقلبی بسیار ماهرانه را تشخیص دهید. در ادامه این مطلب 9 نکته کلیدی در تشخیص عطر اصل از تقلبی را عنوان کرده ایم: عطرهای اصل معمولا دارای سلفون‌ نسبتا ضخیم هستند که به طور بی‌نقص تا شده است و با نوعی چسب حرارتی محکم به جعبه چسبیده است. در مقابل بسته‌بندی نامناسب سلفون نشانه واضحی از عطرهای تقلبی است.

اگر روکش پلاستیکی جعبه عطر به طورجذاب بسته‌بندی نشده باشد (درز و لبه‌ها بیشتر از 5 میلی‌متر پهنا داشته باشد، ناهموار باشد و یا بر روی آن چسب اضافی زده شده باشد) در آن صورت این عطر اصل نیست. لبه‌های بسته بندی عطر اصل همیشه درز و لبه‌های بدون نقص دارد. بسته بندی‌ اصل از مقوای باکیفیت است و برای محفوظ نگه داشتن شیشه عطر از آسیب طراحی شده است. به همین دلیل، ساختار درون جعبه به گونه‌ای است که شیشه عطر را در جای خود نگه می‌دارد. مقوای بسته‌بندی باید محکم و به رنگ سفید باشد؛ بسته بندی های مایل به خاکستری که از مقوای نازک ساخته شده اند تقلبی هستند.

به مشخصات درج شده بر روی شیشه و جعبه عطر دقت کنید؛ نوشته ها بایستی خوانا باشد، بررسی کنید مشخصات کامل کارخانه سازنده کاملاً روی جعبه مقوایی حک شده باشد. در تصویر بالا به دایره طلایی رنگ نگاه کنید. پیکان‌ به سمت راست باید تیره‌تر از پیکان‌ به سمت چپ باشد. هنگام خرید عطر، بدون تعلل نگاهی به سایت تولیدکننده عطر بیندازید تا بررسی کنید که اطلاعات منتشر شده با اطلاعات روی جعبه مطابقت دارد. حتی کوچک‌ترین عدم تطابق، نشانه تقلبی بودن عطر است.(البته ممکن است طی سالیان تولید عطر ، بسته بندی عطر تغییر پیدا کند .

با نگاه به قفسه‌های فروشگاه‌های عطرفروشی، میتوانیم عطرهایی را ببینیم که از لحاظ ظاهر و رایحه به طرز عجیبی شبیه عطرهایی هستند که از بهترین و با کیفیت‌ترین طراحی برخوردارند. این حقه ساده به سازندگان عطرهای تقلبی اجازه می‌دهد تا خود را از دعوی حقوقی حفظ کنند. پس فراموش نکنید که قبل از خرید، شیشه عطر را به دقت بررسی کنید. برندهای معروف رنگ زیادی در محصولات خود استفاده نمی‌کنند، به همین دلیل است که رنگ عطرهای اصل معمولا کم رنگ است. رنگ شیمیایی چشمگیر عطر نشانه تقلبی بودن عطر است. درب باید کاملا متقارن باشد ( البته مگر اینکه در تولید اولیه آن به گونه‌‌ای دیگر طراحی شده باشد.)

بچ کد باید در ته شیشه باشد.
بچ کد روی شیشه باید با شماره بچ کد روی بسته‌بندی ته جعبه مطابقت داشته باشد.
شماره سریال باید ته شیشه حک شده باشد و یا با جوهر چاپ شده باشد.

شیشه عطر اصل با کیفیت و با سطح صاف و بدون حباب است. شیشه عطر تقلبی کمی ناصاف و ناهموار است و گاهی حتی از پلاستیک ساخته شده است. از بسته‌بندی تا درب شیشه، همه جزئیات عطر اصل مورد بررسی قرار گرفته است، به هر حال اگر یک عطر تقلبی را به دقت بررسی کنید به نواقص بسیاری پی خواهید برد.  پس از بررسی هایی که عنوان کردیم، عطر را روی پوست خود امتحان کنید و به بوی آن در طول روز توجه کنید؛ در صورتی که عطر اصل باشد در طول روز نت های عطر به مرور زمان کم می شود و در صورتیکه عطر اصل نباشد، تنها ظرف چند ساعت رایجه اصلی خود را از دست می دهد.

آیا تجربه خرید عطر تقلبی را داشته اید؟

تابحال برای شما اتفاق افتاده است که عطری را به عنوان اصل خریداری کرده باشید و بعداً متوجه تقلبی بودن آن شده باشید؟ اگر پاسختان مثبت است، عطر کدام یک از نشانه های بالا را داشته است؟ آن را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید عطر و ادکلن‌ های تقلبی چند سالی می شود که روانه بازار شده اند و سر زبان ها افتاده اند. اکثر ادکلن های تقلبی بوی متفاوتی نسبت به ادکلن اصلی دارند، برای سلامتی پوست نیز می توانند خطرناک باشند.  اما ادکلن های فیک روش خاصی ندارند و در محیط های آلوده و حتی در زیر زمین های مخفی ساخته شده و برای ساخت آنها از الکل هایی که کیفیت ندارند استفاده می‌شود. درصد زیادی از ادکلن های تقلبی شبیه اصل آن است و این مسئله باعث شده که ادکلن میلانو زنانه اصل را از تقلبی نتوان تشخیص داد.

ادکلن اپن اصل از تقلبی استفاده از اسکنر برای اسکن کردن بارکد اصل ساده ترین روش برای تشخیص ادکلن اپن اصل از تقلبی می باشد. ادکلن هاوایی اصل از تقلبی تشخیص ادکلن هاوایی اصل از نسخه تقلبی از جمله قیمت ادکلن، کیفیت چاپ و بسته بندی آن، اسکن بارکد ادکلن و اعتبار فروشگاه یا فروشنده‌ای که عطر را از آن خریداری می‌کنید می باشد. ادکلن درک اصل از تقلبی ساده ترین روش تشخیص ادکلن درک اصل از تقلبی، رنگ نوشته روی آن است. رنگ نوشته این ادکلن در عطرهای فیک، نارنجی بوده و این مورد باعث شده به آسانی تشخیص سریع ادکلن اصل از ورژن تقلبی آن مشخص شود.

ادکلن مونت بلنک لجند اصل از تقلبی برای بیشتر ادکلن‌ ها گفتیم که جنس درب عطر، عامل تعیین کننده‌ای برای تشخیص ادکلن اصل از تقلبی است. درب نمونه ادکلن اصل مونت بلنک لجند فلزی و نمونه تقلبی‌ این عطرها درب پلاستیکی دارد و نسبت به نمونه اورجینال وزن کمتری دارد. طوقی که روی این محصول قرار گرفته در نمونه اصل فلزی  و پلاستیکی در نمونه تقلبی است. برای تشخیص نوع اورجینال این عطر کمی سخت است. زیرا جنس بدنه آن در هر 2 نوع شبیه و شیشه‌ای است. اگر هر دو را کنار هم بگذارید، شفافیت و کیفیت بالای ساخت شیشه عطر ویتابلا زنانه  اصل کاملا مشخص می باشد.

ادکلن ورساچه اصل از تقلبی یکی از روش های تشخیص ادکلن اصل ورساچه از تقلبی آن، دقت به جنس درب آن است. مشخصه عطر ورساچه اصل درب فلزی آن است که نشان ورساچه روی آن حک شده است. در صورتی که درب نمونه‌ تقلبی آن پلاستیکی است. علاوه بر درب، کد شیشه و جعبه یا شماره سریال هم درستی درباره اصل یا تقلبی بودن این عطر را آشکار می‌کند. در نمونه اورجینال کد زیر شیشه به صورت یک لیبل و با کیفیت درج شده است اما این لیبل در نمونه تقلبی وجود ندارد. هر دو نمونه ادکلن ورساچه سلفون دارند، اما نقطه هایی که در نمونه اصل با دقت و ظرافت حرارت پلمپ شده به وضوح دیده میشود.

ادکلن کرید اونتوس اصل از تقلبی

یکی از شباهت های و زنانه اصل و تقلبی این است که روی جعبه هیچ کدام از محصولات این ادکلن سلفون کشیده نشده است. مشخصه های ادکلن اونتوس اصل این است که روی جعبه آن نام عطر به طور برجسته نوشته شده، درب شیشه آن سنگین‌تر از نمونه‌ تقلبی آن است و نوک افشانه عطر در یک راستا با لگو آن قرار دارد. باید توجه داشته باشید اونتوس اصل آرم مشکی دارد و قسمت بالایی درب آن حتما باید نقره‌ای رنگ باشد. بیز پلاس همراه همیشگی شما .

از کجا باید ادکلن یا عطر خوب بخریم؟

مجموعه مینیمال پرفیوم با سابقه درخشانی که در زمینه تامین ادکلن اصل و آکبند دارد، افتخار این را دارد که در رتبه برتر فروشگاه های کشور قرار گرفته و این مجموعه دارای اصالت و تایید سازمان غذا و دارو است. شما می توانید به آسانی برای خود از برندهای معروف ادکلن هایی که این مجموعه برای شما قرار داده بهترین و با کیفیت ترین را که در جعبه و شیشه بسیار زیبا طراحی شده اند، انتخاب کنید و با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

نتیجه گیری

در بالا به موضوع چطور ادکلن اصل از تقلبی را تشخیص دهیم پرداختیم و تلاش کردیم تا بطور کلی و مثال هایی که از برندهای معروف زدیم شما را به جواب نزدیک کنیم و شما راحت تر بتوانید از طریق امتحان کردن این روش های گفته شده ادکلن اصل را تشخیص دهید. پس به این نتیجه گیری می رسیم که زمانی که اطلاعات کافی داشته باشیم بهترین جنس و اصل آن را می توانیم داشته باشیم.

دکمه بازگشت به بالا