ایران کسب و کارعمومی

چرا سرامیک کف سیاه می‌ شود؟

علت سیاه شدن سرامیک کف

یکی از مهمترین دلایلی که افراد از کاشی بین کابینتی مدرن و سرامیک در منزل یا محل کار خود استفاده می کنند، برای نما و زیبایی آن است. کاشی و سرامیک در دکوراسیون ساختمان، مانند بخشی از لباس ما هستند که بر جذابیت و زیبایی نمای دکوراسیون، نقشی اساسی دارند. همیشه افراد هنگام خریدن کاشی و سرامیک به رنگ آن دقت می کنند تا کثیفی را کمتر نشان دهد. اما با این حال پس از گذشت مدتی، به دلیل گرد و غبار و رفت و آمد، رنگ سرامیک کف تغییر کرده و سیاه می شود. شاید پیش خود فکر کنید، که پس از سیاه شدن سرامیک، دیگر وقت تعویض آن فرا رسیده و باید دوباره برای سرامیک های جدید، هزینه کرد. سرامیک کف چه رنگی خوبه؟ برای پاسخ به این سوال و سوالات مشابه با اسپیناس همراه باشید.

در این مطلب از سایت اسپیناس، تصمیم گرفتیم تا علت سیاه شدن سرامیک کف و راه حل هایی برای تمیز کردن آن را برای شما شرح دهیم. سایت اسپیناس با گردآوری بهترین و با کیفیت ترین سرامیک ها، همیشه در تلاش است تا بهترین ها را برای شما رقم بزند.

سرامیک بین کابینتی جدید‬‎ | سرامیک بین کابینتی طرح سنگ‬‎

علت سیاه شدن سرامیک

مشکل سیاه شدن سرامیک کف، برای خیلی ها بوجود آمده است. یکی از دلایل عمده سیاه شدن سرامیک نفوذ دوغاب سیمان به لایه ‌های زیرین آن است. از آنجایی که سیمان رنگ تیره ای دارد باعث می شود سرامیک به سمت تیره شدن و حتی سیاه شدن برود.

در میان کاشی و سرامیک نصبی درزهایی وجود دارد که قطر آنها بین چند میلی متر تا یک سانتی متر است و معمولا پس از نصب کاشی و سرامیک با استفاده از پودر بندکشی پر می شوند. در صورتی که این درزها به خوبی پر نشوند، پس از مدتی آب به زیر کاشی نفوذ پیدا کرده و در صورتی که کاشی و سرامیک از کیفیت خوبی برخوردار نباشد باعث تغییر رنگ آن می‌شود.

بیشترین تغییر رنگ، برای کاشی و سرامیک حمام اتفاق می افتد، زیرا برخی از افراد هنگام انتخاب کاشی و سرامیک حمام توجهی به ضد آب بودن یا همان درجه جذب پایین آب در کاشی توجه نمی کنند و در نتیجه کاشی و سرامیک به مرور با جذب آب دچار تغییر رنگ می شود. هنگام خرید کاشی و سرامیک برای سرویس های بهداشتی اعم از دستشویی و حمام، باید به این نکته توجه داشته باشید که همگی باید از یک جنس باشند، زیرا در قسمت ‌های بالایی نیز بخار آب ممکن است باعث تغییر رنگ کاشی و سرامیک شود.

در سایت اسپیناس شما می توانید کاشی و سرامیک مخصوص کف، مخصوص حمام و دستشویی و … را به صورت جدا از هم مشاهده کنید. همچنین در مشخصات هر یکی از سرامیک ها و کاشی های موجود در سایت اسپیناس، این اطلاعات نوشته شده تا بهترین خرید ممکن را داشته باشید. برای اطلاع از قیمت سرامیک کف با اسپیناس همراه باشید. قیمت سرامیک کف عرضه شده در اسپیناس بسیار مناسب و به صرفه است.

علت زرد شدن سرامیک

اینکه پس از مدتی رنگ سرامیک شما زرد شود، اتفاق غیر عادی و غیر قابل حلی نیست. یکی از دلایلی که به مرور باعث زرد شدن سرامیک می شود، جاری شدن آب روی سرامیک است. علت بعدی این اتفاق، نگهداری نامناسب از آن است. به مرور که عمر سرامیک بیشتر می شود، در صورت نگهداری نامناسب، سطح آن راحت تر خراشیده و فرسوده می شود. از بین رفتن پولیش سرامیک، باعث ناصافی سطح و تبدیل شدن به سطحی مستعد برای آلودگی می شود. اگر برای تمیز کردن آن از پاک کننده های نامناسب استفاده شود، این آلودگی شروع به جمع شدن در منافذ و رخنه کردن در سرامیک شده و سرامیک زرد می شود.

یکی دیگر از اتفاقاتی که باعث زرد شدن سرامیک می شود، به وکس کردن یا به اصطلاح برق انداختن سرامیک بر می گردد. خیلی از افراد، در فاصله های زمانی مشخص، اقدام به وکس زدن سرامیک ها می کنند تا مانند روزهای اول، براق و چشم نواز باشد. با انباشه شدن وکس ها، سرامیک ها نرم می شوند و آلودگی به راحتی در لایه نرم قرار می گیرد. این پوشش ها نیاز به پاک شدن مکرر دارند که اغلب نادیده گرفته می شوند.

دلایل تغییر رنگ کاشی و سرامیک کف و راه ‌های جلوگیری از آن

رنگ کاشی و سرامیک یکی از مهمترین المان‌های دکوراتیو است که ممکن است بنا به دلایلی دچار تغییر شود. شناخت این دلایل برای داشتن یک دکور ماندگار الزامی است. کاشی و سرامیک در دکوراسیون ساختمان مانند بخشی از لباس هستند که علاوه بر جذابیت و زیبایی نمای دکوراسیون، وظیفه مقاوم سازی آن را نیز بر عهده دارند. در مقالات قبلی اشاره کردیم که در خرید کاشی و سرامیک عوامل بسیاری را باید مد نظر داشت عواملی همچون رنگ کاشی و سرامیک زیرا رنگ و کیفیت بازتاب آن تاثیر مستقیمی بر روی روحیه و خلق و خوی افراد دارد.

حتما تا به حال با اصطلاح رنگ پریدگی یا تغییر رنگ کاشی و سرامیک مواجه شده اید. کم رنگ شدن طرح، نقش و رنگ کاشی را رنگ پریدگی آن می‌گویند که ممکن است از همان ابتدا دچارش بوده باشد یا پس از نصب به دلایلی به وجود آید. علاوه بر رنگ پریدگی در برخی از کاشی ‌ها و سرامیک ‌ها شاهد تغییر رنگ هستیم که ممکن است به سمت تیره شدن کاشی برود، زمانی اتفاق می‌افتد که تغییر رنگ تعدادی از کاشی ‌ها در مقابسه با بقیه کاشی ‌ها به چشم آید. در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل تغییر رنگ کاشی و سرامیک به خصوص سرامیک کف آشنا نماییم تا اگر امکانش بود از اتفاق افتادن آن جلوگیری نمایید.

تغییر رنگ و رنگ پریدگی باعث ایجاد جلوه ای نازیبا در دکوراسیون می‌کند به خصوص اگر بیش از اندازه مقابل چشم باشد در نتیجه مجبور خواهید شد اقدام به تعویض کاشی و سرامیک نمایید که خود هزینه زیادی را در بر دارد در نتیجه پیشگیری از این اتفاق بهتر از درمان آن یعنی تعویض کاشی و سرامیک است که هم زمان و هم هزینه زیادی برای شما در بر خواهد داشت.

تغییر رنگ کاشی و سرامیک کف

همانگونه  که گفتیم تغییر رنگ کاشی و سرامیک در دو صورت اتفاق می‌افتد. از آنجایی که مهمترین سرامیک دکوراسیون داخلی سرامیک کف است در این مقاله بیشتر به بررسی دلایل تغییر رنگ آن می‌پردازیم.

تغییر رنگ در بسته بندی پیش از نصب

زمانی که شما یک مدل کاشی و سرامیک را انتخاب می‌کنید ممکن است پس از باز کردن بسته بندی کاشی و سرامیک متوجه شوید برخی از کاشی ‌ها دارای رنگ متفاوتی هستند. این اتفاق در کاشی هایی که درجه بالاتری دارند مانند درجه سه یا درچه چهار ممکن است اتفاق بیفتد. برای این کاشی کاری نمی توانید انجام دهید در واقع آنها را باید جدا نمایید و سعی کنید در فضاهای دور از دسترس استفاده نمایید. این تغییر رنگ ‌ها در مراحل تولید اتفاق می‌افتد و بیشتر به  شرایط تولید مانند وزن لعاب روی کاشی، حرارت و زمان پخت، عوامل فیزیکی و شیمیایی فرمولاسیون لعاب ممکن است باعث بروز آن شوند.

 تغییر رنگ کاشی و سرامیک پس از نصب

عمده تغییر رنگ در کاشی و سرامیک مربوط به این نوع تغییر رنگ است که بیشتر شامل رنگ پریدگی یا کم رنگ تر شدن یا تیره شدن کاشی و سرامیک می‌شود. این دلایل بیشتر شامل عواملی همچون کیفیت کاشی و سرامیک، نوع نگهداری از کاشی و سرامیک، جایگاه استفاده از کاشی و سرامیک و تعمیر نا مناسب کاشی وسرامیک می‌شود.

آب نخوردن کاشی و سرامیک پیش از نصب

اگر سرامیک ‌های کف به خصوص قبل از نصب خیس نشوند یا آب بندی کافی نشوند، ممکن است رطوبت موجود در سیمان یا چسب پس از نصب توسط کاشی جذب شده و باعث تغییر رنگ آن شود.

علت سیاه شدن سرامیک

یکی از دلایل عمده سیاه شدن سرامیک نفوذ دوغاب سیمان به لایه ‌های زیرین آن است. از آنجایی که سیمان رنگ تیره ای دارد باعث می‌شود سرامیک به سمت تیره شدن و حتی سیاه شدن برود.

عدم درزگیری و بندکشی مناسب میان کاشی ‌ها در هنگام نصب

در میان کاشی و سرامیک نصبی درزهایی وجود دارد که قطر آنها بین چند میلی متر تا یک سانتی متر است و معمولا پس از نصب کاشی و سرامیک با استفاده از پودر بندکشی پر می‌شوند. در صورتی که این درزها به خوبی پر نشوند پس از مدتی آب به زیر کاشی نفوذ پیدا کرده و درصورتی که کاشی و سرامیک از کیفیت خوبی برخوردار نباشد باعث تغییر رنگ آن می‌شود.

ضد آب نبودن کاشی و سرامیک استفاده شده در محیط ‌های مرطوب

بیشترین تغییر رنگ را در کاشی و سرامیک حمام مشاهده می‌نمایید زیار برخی برای انتخاب کاشی و سرامیک حمام توجهی به ضد آب بودن یا همان درجه جذب پایین آب در کاشی توجه نمی نمایند و در نتیجه کاشی و سرامیک به مرور با جذب آب دچار تغییر رنگ می‌شود.

منابع:

mytyles.com

tileshop.com

دکمه بازگشت به بالا