اقتصادی

صادرات خوبی در حوزه ماشین‌آلات حوزه کشاورزی به کشورهای همسایه داریم

اخبار ایران من/خراسان رضوی مدیرکل دفتر ماشین آلات سنگین وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات خوبی در حوزه ماشین‌آلات، ادوات و تجهیزات حوزه کشاورزی وجود دارد و ما در حال صادرات به کشورهای همسایه هستیم. 

ابوذر جمشیدوند امروز ۱۹ بهمن‌ماه، در حاشیه افتتاح نوزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی(ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون) اظهار کرد: این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های ماشین‌آلات و ادوات حوزه کشاورزی بوده و با توجه به تاثیر موضوع امنیت غذایی، کشاورزی یکی از حوزه‌های بااهمیت در کشور است.

وی افزود: هدف این است که بتوانیم با ادوات و تجهیزات کشاورزی، بهره‌وری را در این حوزه افزایش دهیم تا میزان تولیدات محصولات را بیشتر کنیم و متعاقبا استفاده از منابع به حداقل برسد.

مدیرکل دفتر ماشین آلات سنگین وزارات صمت عنوان کرد: در این حوزه رشد خوبی صورت گرفته و شاهد این هستیم که بالغ بر ۹۵ درصد کل نیاز کشور به ماشین‌آلات، ادوات و تجهیزات مکانیزاسیون حوزه کشاورزی در داخل کشور تامین می‌شود.

جمشیدوند اضافه کرد: بالغ بر ۳۰۰ شرکت در این نمایشگاه حضور داشته و ۲۵ هزار متر مربع به این نمایشگاه اختصاص داده شده است. کل زنجیره از مواد اولیه تا تولید قطعات و ماشین‌آلات در داخل کشور تامین شده و اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده است.

وی ادامه داد: علاوه بر استفاده داخلی از تولیدات ملی، صادرات خوبی نیز در حوزه ماشین‌آلات، ادوات و تجهیزات حوزه کشاورزی وجود دارد و ما در حال صادرات به کشورهای همسایه هستیم.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا