علمی

بازدید هیئتی از مدیران دانشگاه‌های ازبکستان از نمایشگاه «ایران‌ساخت»

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، مهدی الیاسی در حاشیه یازدهمین نمایشگاه ایران ساخت با بیان اینکه در بخش صادرات ما از سال‌های قبل فعال تر شده ایم، افزود: ما از ۱۰ سال قبل در مرکز تعاملات بین‌المللی در معاونت علمی فعالیت‌هایی را آغاز کردیم و در این زمینه ،با صندوق نوآوری و شکوفایی نیز همکاری و تعامل داریم.

وی ایجاد مراکز نوآوری و صادرات در کشورهای هدف را از جمله این اقدامات برشمرد و افزود: این مراکز با عنوان خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) در کشورهایی، چون کنیا و ازبکستان راه اندازی شده است. خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) در کشور ازبکستان بسیار فعال است و تیم ایرانی نیز در این مرکز مستقر شده‌اند. ضمن آنکه ۲۵ شرکت ایرانی در نمایشگاه اینوویک ازبکستان حضور داشتند و تعاملات خوبی ایجاد شده است.

معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی با اشاره به حضور هیاتی از کشور ازبکستان در یازدهمین نمایشگاه «ایران‌ساخت» گفت : امروز ۱۴ نفر از هفت دانشگاه این کشور به همراه سفیر ازبکستان برای بازدید از این نمایشگاه در محل نمایشگاه بین المللی تهران حضور دارند. این افراد شامل دو رئیس دانشگاه و چند تن از معاونان دانشگاه‌ها می‌شوند.

الیاسی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۰ درصد از شرکت‌های دانش بنیان ، توان صادراتی اندازه گیری شده دارند، افزود : برخی از این شرکت‌ها با هیات ازبکستانی که در نمایشگاه ایران ساخت حضور دارند، جلسات مذاکره برای توسعه صادرات خود برگزار خواهند کرد.

بازدید هیئتی از مدیران دانشگاه‌های ازبکستان از نمایشگاه «ایران‌ساخت»

وی گفت : مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی توان صادراتی شرکت‌ها را ارزیابی کرده است و نتیجه نشان داد که ۱۰ درصد از شرکت‌ها به طور فعال می‌توانند صادرات داشته باشند از این رو ما بستر حضور این شرکت‌ها را در بازارهای بین المللی، نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین المللی در کشورهای مختلف با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی فراهم می‌کنیم به گونه‌ای که همراه با هیات‌های تجاری، تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان نیز حضور دارند. با این اقدامات روند بین المللی‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان را نسبت به قبل تداوم بیشتری یافته است.

معاون سیاستگذاری معاونت علمی افزود: برای هیات ازبکستانی که امروز در این نمایشگاه حضور دارند، هماهنگی‌های لازم برای مذاکره با ۲۰ شرکت را به عمل آورده‌ایم.

وی گفت : این شرکت‌ها شامل چند شرکت حاضر در یازدهمین نمایشگاه ایران ساخت و همچنین چند شرکت دیگر است.

الیاسی افزود : نشست‌های هیات ازبکستان با شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی روز شنبه ۱۶ دی ماه در خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) تهران برگزار خواهد شد و امیدواریم در این مذاکرات، حجم صادرات این شرکت‌ها رشد خوبی داشته باشد.

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا