ایران کسب و کارعمومی

معرفی انواع کانکس ها و امکانات هر کدام

بررسی انواع کانکس از لحاظ ساختار و کاربری

انواع کانکس از لحاظ ساختار و کاربری همانگونه که در مقدمه گفته شد موضوع این مطلب ما خواهد بود.اهمیت این دسته بندی و تقسیم گونه های متفاوت آن به دلیل روشن شدن تفاوت در تولید کانکس ساندویچ پانل، امکانات و بخصوص قیمت هرکدام می باشد تا بتوان هر سازه را در دسته خود مورد ارزیابی قرار داده و با همتای خود مقایسه کرد.

شاید یکی از دلایلی که بر آن شدیم تا این مطلب را بنویسیم نیز همین موضوع باشد زیرا به شخصه بارها شاهد آن بوده ام که خریداران پنل ماموت با دفتر فروش ما ارتباط برقرار کرده اند و فقط ابعاد مورد نیاز خود را بازگو کرده و خواستار استعلام قیمت آن هستند بدون در نظر گرفتن شرایط و کاربری سازه و این موجب شده بطور مثال شخصی که یک کیوسک مطبوعاتی با امکانات مختص آن را می خواسته قیمت یک سازه کارگاهی را با همان ابعاد گرفته است و یا موارد مشابه دیگری که باعث ایجاد مشکلات و گاها گمراهی خریداران کانکس می شود.از این رو در ادامه این مطلب انواع این سازه ها را به چهار دسته کلی تقسیم کرده و بطور مختصر توضیحاتی در باره امکانات و شرایط هرکدام ارائه کرده ایم.

قیمت کانکس | قیمت کانکس ساندویچ پانل

انواع کانکس مسکونی

این سازه تمامی انواع کانکس مسکونی ، ویلایی و خانه های پیش ساخته را شامل می شود و مهمترین ویژگی آنها نسبت به سازه های دیگر این است که دارای امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی و حمام ، اتاق خواب و آشپز خانه می باشند که بنا به نوع پلان و متراژ امکان دارد دارای دو یا چند اتاق خواب با کمد دیواری ، فضای نهارخوری و پذیرایی بزرگ نیز باشد.در تولید این نوع سازه مسائلی مانند دوام و پایداری ، امنیت در برابر سرقت ، زیبایی ظاهری ، چیدمان فضای داخلی و ترکیب مناسب فضا ها در کنار یکدیگر جز مهمترین نکات می باشد که در جای خود می بایست هرکدام یک به یک برسی و تمهیداتی برای هریک در نظر گرفته شود.

این نوع سازه با نام خانه های قابل حمل و ویلا های متحرک نیز شناخته می شوند و از قابلیت های مهم و شاخص آنها قابلیت جابجایی آنها از محلی به محل دیگر می باشد.یعنی بجای اسباب کشی خانه را با تمام وسایل داخلش جابجا می کنند.در ادامه چند نمونه عکس انواع کانکس مسکونی آورده شده است.

انواع کانکس خدمات شهری

این سازه نیز یکی از انواع کانکس بشمار می رود که برای ارائه خدمات به شهر وندان و یا مراجعین و یا باشندگان در یک مجموعه بکار می رود و خود دارای تقسیم بندی و انواع گوناگون با امکانات متفاوتی می باشد که مهمترین آنها کانکس فروشگاهی ، فست فود ، گیت حراستی ، کافی شاپ سیار ، ایستگاه اتوبوس ، ایستگاه دوچرخه ، کانکس عابر بانک و اینگونه سازه ها می باشند که توسط کارشناسان ما طراحی و تولید می شوند.این سازه همانگونه که از نام هریک بر می آید دارای شرایط و امکانات و ابعاد متفاوتی نسبت به یکدیگر می باشند و حتی در ساخت آنها نیز از مصالح های متفاوتی استفاده می شود.

اما نکته مشترک همه آنها شاید این باشد که برای استفاده در مکان های عمومی و فضای شهری طراحی و تولید شده اند و حتما در زمان طراحی به هماهنگی بهتر آنها با مبلمان شهری و برند ها و مسایل اینچنینی توجه ویژه ای شده است.خرید کانکس خدمات شهری معمولا از طرف شهرداری ها یا مجموعه های توریستی صورت می گیرد و افراد شخصی کمتر به سراغ آن می روند چرا که کاربری عمومی داشته که معمولا غیر انتفاعی نیز می باشد.

انواع کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی یکی از انواع کانکس می باشد که برای استفاده در کارگاه های ساختمانی و عمرانی کاربرد داشته و برای اسکان پرسنل در ساعات کاری و یا کارگران و نیرو هایی که شب در محل کارگاه می خوابند کاربرد دارد.کانکس کارگری ،اسکان کارگاهی نیز در همین دسته قرار می گیرند که معمولا ساده ترین نوع سازه های پیش ساخته بوده و بصورت سالن خالی می باشد که گاها در آنها میز و صندلی برای غذا خوری نیرو ها و یا تخت خواب برای استراحت شبانه قرار می دهند.از لحاظ قیمت نیز این نوع از سازه های پیش ساخته ارزانترین آنها می باشند زیرا خریدار پس از اتمام پروژه خود دیگر نیازی به آنها ندارد و در واقع زمان استفاده از آنها یک دوره چند ماهه یا حداکثر دو یا سه ساله می باشد که با اتمام پروژه به پایان می رسد.

انواع کانکس اداری

کانکس اداری یا مدیریتی نیز دسته دیگری از انواع کانکس می باشد که برای مدیریت پروژه ها یا اتاق جلسه و کنفرانس و یا سالن گردهمایی کاربرد دارد .معمولا ابعاد این سازه ها نسبت به گونه های دیگر بزرگتر بوده و گاها بصورت سازه های بزرگ ساندویچ پانل در محل اجرا می شوند و مانند یک دفتر اداری با اتاق بندی های گوناگون عمل می کند و حتی ممکن است فضای برای استراحت کارکنان در هنگام شب نیز داشته باشد.

البته ابعاد های بزرگ آنها قابلیت جابجایی نداشته و برای جابجایی آنها می بایست دمونتاژ و مجددا در محل جدید مونتاژ شود.کانکس اداری از جهات مختلفی مورد برسی قرار می گیرد و تعاریف متفاوتی از آن در صنعت پیش ساختگی شده است که گاها به دفاتر دو طبقه نیز اشاره دارد. اما بصورت ساده می توان گفت فضایی اداری که می تواند مدیریتی یا دفتر فروش باشد با هر ابعاد و شکل ظاهری را شامل می گردد.

انواع کانکس سفارشی

این دسته شامل مواردی می شود که خریدار به دنیال طرحی جدید با قابلیت های اختصاصی بوده که می بایست بصورت ویژه بر روی آن کار شود. کانکس سفارشی معمولا دارای کاربری های لوکس و فروشگاهی بوده اما بعضا نیز برای کاربرد های صنعتی و دستگاه های خاص نیز سفارش داده می شود. این سازه ها با عبور از مراحل طراحی و فیلتر های آنالیز فنی به مرحله اجرا رسیده و معمولا بصورت از پیش ساخته شده نمی باشند.

کانکس فروشگاهی

از دیگر انواع گوناگونی که برای این سازه می‌توان آن را در نظر گرفت؛ کانکس فروشگاهی است. امکان جابه‌جایی این نوع از سازه به شما امکان انتقال آن از یک منطقه به منطقه دیگر را می‌دهد. دکه‌های روزنامه فروشی را می‌توان مثال خوبی از این نوع کانکس در نظر گرفت. کانکس فروشگاهی در صنف‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از طرفی شما می‌توانید برای آن از آن دوربین‌های مدار بسته نیز استفاده کنید که این کار موجب بالا رفتن امنیت استفاده از این سازه می‌شود.

این نوع سازه می‌تواند برای راه اندازی مشاغل گوناگونی چون تاسیس سوپرمارکت، فروشگاه، رستوران، فست فودی و … کارآمد باشد؛ از طرفی به دلیل عایق بندی بودن آن در برابر سرما و گرما، امکان استفاده از آن در هر موقع از سال وجود دارد. مشخصات فنی که برای نوع سازه فروشگاهی انتخاب می‌شود، گوناگون است و باید بر اساس استفاده‌ای که تصمیم دارید از آن داشته باشید، آن را تعیین کنید.

در انتخاب این نوع از کانکس می‌توانید به موارد گوناگون دیگری نیز توجه داشته باشید؛ برای مثال بهتر است تمام کانکس را با ماده ضد زنگ پوشش دهید، کف آن را با استفاده از سرامیک، سرامیک کاری کنید و یک نورپردازی مناسب برای آن در نظر بگیرید؛ این دست از موارد به شما امکان می‌دهد که فروشگاه لوکس تری داشته باشید و به خوبی از آن کسب درآمد کنید. هزینه تهیه کانکس فروشگاهی با توجه به عوامل گوناگونی تعیین می‌شود و شما می‌توانید با مطرح کردن درخواست‌های خود برای مراکزی که کار ساخت این سازه را انجام می‌دهند، از این موضوع مطلع شوید.

دکمه بازگشت به بالا