اقتصادی

معاون تعاون وزیر کار سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری شد

معاون تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با حفظ سمت سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری شد.

به گزارش اخبار ایران من، سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حکمی مهدی مسکنی ـ معاون امور تعاون خود را با حفظ سمت به عنوان سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری منصوب کرد. 

در حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است: نظر به تعهد، شایستگی و صلاحیت‌های علمی و اجرائی جنابعالی با استناد به بند “ج” قانون اصلاح ماده ۱۱۳” قانون مدیریت خدمات کشوری و چگونگی تعیین مدیریت سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی، به موجب این ابلاغ با حفظ سمت به عنوان سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری» منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود در گام دوم انقلاب اسلامی ضمن توجه به اولویت‌ها و تدابیر دولت مردمی سیزدهم و نقش ویژه‌ی آن صندوق در رسیدن به اهداف و سیاست‌های کلان نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی، با رعایت قانون‌مداری و در نظر گرفتن حقوق صاحبان اصلی، یعنی بیمه شدگان و مستمری‌بگیران، تمهیدات لازم را جهت انجام دقیق و پیوسته وظایف محوله بر اساس قوانین مقررات و مفاد اساسنامه صندوق به عمل آورید.

مهدی مسکنی متولد ۱۳۶۲ و دارای کارشناسی ارشد مدیریت است. وی کارنامه درخشانی در زمینه‌های مختلف به ویژه حوزه‌های اجتماعی و تجربیات اشتغالزایی و توانمند سازی مردم پایه و تعاون محور دارد.

وی دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) به عنوان یک شبکه مردمی شاخص و تأثیر گذار در سطح ملی است.او دارای سوابقی همچون مشاور رئیس و دبیر شورای اجتماعی سازمان بهزیستی کل کشور، دبیر کارگروه اشتغال جوانان در استانداری تهران، دبیر ستاد مردمی اشتغال و توانمندسازی مناطق محروم کشور و همچنین جوان برگزیده کشور در سال‌های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۱ است.

دبیر انجمن علمی غذا و تغذیه، مدیر عامل تعاونی مسکن بنیاد رشد، رئیس هیات مدیره انجمن نو اندیشان تغذیه ایران، مسئول کارگروه معین اشتغال سرمایه‌گذاری جوانان استان تهران، دبیر اشتغالزایی و توانمندسازی استانداری تهران،بازرس ویژه شهرداری تهران، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور نظارت‌های میدانی و مناطق محروم و فعال ستاد اربعین کشور از سال ۹۳ تاکنون از جمله سوابقی است که در کارنامه مدیریتی وی به چشم می‌خورد.

راه اندازی غرفه‌های کار آفرینی برای فروش تولیدهای زنان سرپرست خانوار در استان تهران،بازسازی و احیای اجتماعی محله هرندی و امامزاده یحیی و عودلاجان، ساماندهی بیش از ۲۱۵۸ مرکز خیریه در بستر IT، ساخت ۱۱۴ واحد مسکونی برای مددجویان استان‌های غربی کشور و توانمندسازیی ۱۱ استان محروم از جمله فعالیت‌های وی بوده است.

پیش از این نعمت الله‌ ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بود.

معاون تعاون وزیر کار سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری شد

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا